Besame Mucho anea Čo sa skrýva v kufri (a v nás)

Stanislav Štepka

Radošínske naivné divadlo Bratislava, SK

Ulice kdesi před hlavní stanicí, před stanicí zvláštní náhodní chodci, zapomenutý drahý kufr na chodníku, vedle kufru bezdomovec, kdysi populární hudebník a zpěvák Koki a legendární sentimentální latinskoamerická píseň Besame mucho v jeho interpretaci jsou ústředními tématy nejnovější trpké komedie Stanislava Štepky.

Dramatik Štepka v nové hře s exotickým názvem Besame mucho působivě a vtipně rozehrává zajímavé, pestré osudy a spletité příběhy lidí z nejsoučasnější současnosti nedaleko anonymní slovenské stanice. Chodci, kteří náhodně procházejí kolem tajemného kufru, zároveň nepřímo přicházejí k hudebníkovi a zpěvákovi bezdomovci Kokimu se svými trpce směšnými životními příběhy.

Všichni jsou zvědaví nejen na bezdomovce Kokiho, ale také na původ a hlavně obsah kufru – a my se zase přes jejich reakce nepřímo dozvídáme o jejich lidském původu a obsahu. Nakonec ovšem nejde o obsah kufru, ale o ten obsah v nás.

„Tradične kvalitná je inscenácia však z hľadiska herectva všetkých členov súboru, réžie Ondreja Spišáka, scénografie Františka Liptáka, kostýmov Kataríny Hollej či hudby Juraja Haška atď.“ (DAGMAR INŠTITORISOVÁ, kultura.pravda.sk, 21. 11. 2017)

  • Obsazení a tvůrci

    Režie / Directed by: Ondrej Spišák; Dramaturgie / Literary adviser: Darina Abrahámová; Scéna / Stage designer: František Lipták; Kostýmy / Costume designer: Katarína Hollá; Hudba / Music by: Juraj Haško; Choreografie / Choreography: Eva Burdová.

    Hrají / Cast: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Simona Miháliková, Natália Puklušová / Marta Maťová, Andrea Martvoňová/Michaela Szöcsová, Kamil Mikulčík/René Štúr, Jozef Adamčík/Samu- el Spišák, Ladislav Hubáček, Vladimír Svítek.

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky