Jana Kirschner – Takmer sólo 2016 tour

Jana Kirschner vyráží na české turné s názvem “TAKMER SÓLO”
Oslavuje tím své dvacetileté působení na české a slovenské hudební scéně

Před pár dny skončila slovenská část turné “TAKMER SÓLO”. Koncerty měly velký úspěch jak u fanoušků, tak i hudebních kritiků. Nyní se Jana Kirschner vrátí na česká koncertní pódia.

Během serie koncertů zpěvačka představí největší hity své dvacetileté kariéry. Zazní například V cudzom meste, Líška, Modrá, Pokoj v duši, Na čiernom koni, písně z alba Krajina Rovina i z projektu Moruša a také některé písně známé ze spolupráce s Petrem Hapkou a Michalem Horáčkem.

Písně, které si získaly nejen slovenské, ale i české publikum, zpěvačka a autorka tentokrát zahraje v komorní sestavě a přinese tak podmanivé hudební představení ve vybraných českých divadlech.

“Tentokrát jsem se chtěla vrátit k sobě, ke svým písničkám a představit je tak, jak jsem je doopravdy složila. Ráda bych vyprávěla lidem více o tom, jak vznikaly, jak mě zformovaly a jak ovlivnily moji muzikantskou i lidskou cestu. Už název turné napovídá, že půjde o úplně jiný projekt, než byl ten předchozí (Moruša). Tentokrát mě lidé uvidí téměř sólo… Co to znamená?

Nechte se překvapit, určitě to bude stát za to!”, uzavírá Jana Kirschner, která se na české publikum po dlouhé pauze nesmírně těší.

Na pódiu se představí:

Jana Kirschner – zpěv
Eddie Stevens – piano
Rastislav Uhrík – basová kytara/kontrabas
Tomáš Fuchs – kytara
Roman Vícha – bicí
Branislav Dugovič – klarinet
Mário Bihári - akordeon

 

Jako host/předkapela se na českém turné představí slovenský písničkář Peter Aristone

 

PETER ARISTONE

Přestože je Slovák, který žije v Praze, jeho aktuální EP vyšlo nejprve v USA, kde bodovalo v tamější v hitparádě MTV U a zpěvák ho tam propagoval na pětiměsíčním turné s Marcem Broussardem. Nyní Peter Aristone, který má čerstvě za sebou halové turné s Haberovým Teamem, vydává aktuální nahrávku Gold (BrainZone) v Česku a na Slovensku. Vydání doprovází nový videoklip ke skladbě Fire Inside a turné s Janou Kirschner.

Album vznikalo pod producentským dohledem Sachi Skarbeka, který má na svém kontě hity jako Wrecking Ball pro Miley Cyrus nebo You’re Beautiful pro Jamese Blunta. „Nahrávka Gold je to pro mne návrat ke kořenům, do doby, kdy jsem měl čtrnáct roků a skládal svoje první písničky s akustickou kytarou. Tady se cítím přirozeně,“ říká Peter Aristone. Jeho čtyři autorské skladby na EP doplňuje píseň Love The One You're With z repertoáru Crosby, Stills, Nash & Young.

Aktuální singl Fire Inside, který doprovází i videoklip popisuje utichající bolest po rozchodu a vyrovnávání se s tím. „Písničku jsem psal dva měsíce po rozchodu, kdy už bylo to nejhorší za mnou a míchaly se ve mně pocity smutku a odhodlání jít dál a začít něco nového. To nové, nepoznané pro mne znamenalo úlevu od bolesti, kterou jsem už nechtěl cítit. A to mě hnalo dopředu jako ten oheň uvnitř - fire inside,“ uzavírá zpvák.

 

Na koncert nelze vyměnit předplatitelské kupony.

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky