La Putyka

Rostislav Novák ml., SKUTR a kolektiv

Cirk La Putyka Praha / CZ

Kombinace akrobacie, tance, loutek a sportovních výkonů v originálním pojetí nového cirkusu, jenž nahlíží na atmosféru české putyky skelným pohledem střízlivého půllitru. Hospodská fantazie a změněná realita, na chvíli přestávají platit fyzikální zákony a hosté jsou svědky nečekaných akrobatických, hudebních i pohybových jevů.

Co se honí v hlavách hospodských štamgastů, předvádějí mistři ČR v akrobatických skocích na trampolíně, profesionální tanečníci nebo mistr bojového umění wu-shu. Originální pojetí inscenace vychází z českých reálií hospodského života.

„La Putyka je hospodský nový cirkus,” přibližuje svůj projekt Rostislav Novák.

U příležitosti letošního hostování na hradeckém festivalu DER připravuje La Putyka zcela originální a novou verzi tohoto představení!!!

S inscenací La Putyka se soubor zúčastnil festivalů v Sydney, Šanghaji, Sarajevu, Edinburghu a dalších.

Nominace na Total Theatre Awards, Fringe festival 2011, Edinburgh

Cena Sazky a divadelních novin 2009

Cena festivalu Skupova Plzeň 2010 - hudba, režie, herecký výkon

Nominace na ceny Alfréda Radoka 2010 ve 3 kategoriích

Divadelní inscenace roku 2009

Cena diváka festivalu Young for Young

Cena festivalu Next Wave

„La Putyka nabízí skvělou zábavu, kde se jeden výstup přelévá do druhého, nápad stíhá nápad, publikum nemá nejmenší možnost se nudit a přizvaní umělci jsou skutečnými mistry svého oboru.“ (Markéta Dolníčková, Divadelní noviny)

  • Obsazení a tvůrci

    Režie / Directed by: Rostislav Novák ml., SKUTR a kolektiv. Hudba / Music by: Jan Maxián, Jakub Prachař, Vojtěch Dyk a Petr Kaláb. Scéna / Stage designer: Hynek Dřízhal a kol. Kostýmy / Costume designer: Kristina Záveská.

    Hrají / Cast: Jiří Kohout, Jan Maxián / Pavel Skála, Vojtěch Dyk / Andrej Rády, Jakub Prachař / Jan Balcar, Petr Horníček / Michal Boltnar, Jiří Weissmann, Lenka Vágnerová / Zuzana Havrlantová, Pavel Mašek / Alexandr Volný, Petr Dejl / Daniel Komarov, Tereza Toběrná, Zbyněk Šporc / Vojtěch Fülep, Rostislav Novák ml., Anna Schmidtmajerová a Vojtěch Fülep / Michael Vodenka

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky