Lesk a bieda Kurtizán

Marián Amsler podle Balzaca

DIVADLO ARÉNA BRATISLAVA - SK

Moderní adaptace nejpoutavějšího román všech dob. Režisér Marián Amsler připravil pro Divadlo Aréna vlastní adaptaci románu Honoré de Balzaca Lesk a bída kurtizán, jednoho z největších literárních děl 19. století. V jeho adaptaci se však společnost měšťanských salónů, operních sálů a pařížských ulic mění na univerzální svět, ve kterém fungují všechny lidské a společenské vztahy přesně tak jako dnes. Centrem příběhu však zůstává dechberoucí příběh lásky krásné kurtizány Ester a mladého dandyho Luciena de Rubempré...Výrazná je hudební složka, složená ze současných populárních hitů v nových aranžmá, intepretovaných mladými slovenskými pěveckými talenty. Vítejte na plese v opeře!

„Róby šuštia, svetlá blikajú, hudba hrá, postupne sa schádza "lepšia" spoločnosť a sype sa biely prášok. Je tu každý, čo niečo znamená, alebo aspoň každý, kto by rád niečo znamenal. (...) To, čo autor Amsler výborne napísal, neskôr režisér Amsler štýlovo zrežíroval. Inscenácia sa pohybuje na pomedzí vysokej literatúry a pop kultúry. Strohá čierno-biela scéna doplnená modernými kúskami nábytku, extravagantné oblečenie, nahota, homosexualita, drogy, ale aj veľké hity Rihanny, Lany del Rey či Miley Cyrus. Nič z toho nie je používané či zneužívané na samoúčelné šokovanie a inscenácia diváka najmä v prvej časti nadchne svojou hravosťou a sviežosťou." (Soňa Smolková, Pravda)

Délka představení 165 minut s přestávkou.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie: Marián Amsler. Dramaturgie a překlad písní: Zuzana Šajgalíková. Hudba a aranžmá: Slavo Solovic. Výprava: Marián Amsler.

    Hrají: Richard Autner, Petra Vajdová, Martin Hronský, Marek Ťapák, Elena Podzámska,Veronika Strapková, Romana Dang Van.

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky