Malované na skle

Ernest Bryll, Katarzyna Gärtner

MĚSTSKÉ DIVADLO ZLÍN - CZ

Nejslavnější polský muzikál o nejznámějším slovenském hrdinovi v přebásnění Jaromíra Nohavici. Příběh o lásce, svobodě a nesmrtelné smrti. Příběh o mužích s valaškami proklatě nízko u pasu. Příběh trochu syrový, trochu poetický, trochu lidový, ale také trochu rockový. Příběh dnes již zlidovělého legendárního zbojníka Juraje Jánošíka v podání autorské dvojice polských umělců, básníka a libretisty Ernesta Brylla a hudební skladatelky Katarzyny Gärtner je plný básnické obrazotvornosti a laskavě-humorné stylizace lidového divadla. Kombinací podmanivých melodií a lidových nápěvů s nápaditým hudebním pozadím se tento muzikál nesmazatelně zapsal do dějin hudebního divadla a obrovský úspěch slavil i na českých a slovenských jevištích. Představitel hlavní role, Tomáš David, byl nominován na Cenu Thálie 2015 v oboru muzikál!

„Režisérka Hana Mikolášková dobře pracuje s protiklady. Není to jen na první pohled patrný souboj mezi dobrem a zlem – Ďábel a Anděl, ale četníci proti zbojníkovi, ale i vesničanům. Na jevišti se výborně ukazuje shoda v souboru divadla a to nejen díky muzikálnosti, ale zejména soulad a vzájemné doplňování generační. (...) Zlínské Malované na skle je hlavně o radosti a příběhu, báchorce, hrdinovi, životě a smrti. Hana Mikolášková velmi dobře pracuje s celým souborem. Inscenace má celkově náboj, živočišnost se kloubí s romantickou poetikou, hlubokou vírou v základní mezilidské hodnoty. I když loupit a krást určitě není v souladu s desaterem, ať si to Jánošík zdůvodňoval sebelépe.“ (Josef Meszáros, scena.cz)

Délka představení 150 minut s přestávkou.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie: Hana Mikolášková. Scéna: Jaroslav Čermák. Kostýmy: Zuzana Přidalová. Hudba: Katarzyna Gärtner, nastudování Josef Fojta. Dramaturgie: Vladimír Fekar.

    Hrají: Tomáš David, Helena Čermáková, Gustav Řezníček, Petra Králová, Eva Daňková, Rostislav Marek, Markéta Kalužíková, Jana Drgová, Romana Julinová, Luděk Randár, Radoslav Šopík, Zdeněk Julina, Vojtěch Johaník, Marek Příkazký, Jan Holcman, Jan Řezníček.

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky