Olga (Horrory z Hrádečku)

Anna Saavedra

Divadlo Letí Praha / CZ

Co po mně chcete? Proč to chcete znovu vytahovat? Čekáte nějakou exhibici?  Portrét doby? Portrét hrdinky?

Olga... Nejlepší přítel pro všechny časy, režimy i roční období. Tohle nesnáším. Když se lidi berou moc vážně. Obrazy ze života Olgy Havlové, který si sama nevybrala, ale který hrdě vzala za svůj.

„Tvůrci inscenace měli výborný nápad, když se rozhodli, že se nebudou pokoušet o žádné fyziognomické podobnosti Olgy a Václava Havla a spolehnou se jen na herecké vyjádření jejich charakterů. Olgu Hraje Pavlína Štorková a dokázala vytvořit její velmi neokázalý a autentický portrét, aniž by k tomu potřebovala jakoukoliv berličku vnější podobnosti. Ve Štorkové pojetí se poměrně přesně vyjevuje, že Olžiny uštěpačné glosy byly hlavně obranou před světem, hradbou, za níž skrývala své city a nejspíš i trápení. Hereččina fyzická křehkost kontrastuje s tím, jak postavě dokáže přirozeně vtisknout vnitřní sílu a sympatickou neústupnost. A její sebeironie je doslova motorem, který žene celou inscenaci, koření jednotlivé situace." (Jana Machalická, Lidové noviny, 19. 4. 2016)

Olga (Horrory z Hrádečku) získala ocenění Inscenace roku v anketě Divadelních novin.

Pavlína Štorková získala za svůj herecký výkon Cenu kritiky a byla nominovaná na Cenu Thálie.

Délka představení 2:35 s přestávkou.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie / Directed by: Martina Schlegelová. Dramaturgie / Literary adviser: Marie Špalová. Výprava / Set design: Pavla Kamanová.

    Hrají / Cast: Pavlína Štorková, Tomáš Kobr, Jiří Böhm, Pavol Smolárik.

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky