Peklo – Dantovské variace

420PEOPLE, Jan Nebeský, Lucie Trmíková

420PEOPLE DANCE COMPANY - CZ

Experimentální spojení pohybového divadla a Danteho veršů. David Prachař v hlavní roli tragikomického podobenství o souboji se smutkem, nudou a leností, které se vkrádají do lidského života po uplynutí jeho první poloviny. Peklo není místo, je to stav duše. Tanečníci ze skupiny 420PEOPLE, herec David Prachař, režisér Jan Nebeský a herečka a scénáristka Lucie Trmíková společně připravili představení inspirované Božskou komedií Dante Alighieriho a tématem krize středního věku. Nečekané spojení tance a činohry, brilantní herecké mistrovství, živý hudební doprovod, prvotřídní taneční výkony v osobité choreografii, nevšedně pojatý klasický námět, Peklo - Dantovské variace zkrátka slibuje mimořádný divácký zážitek pro otevřeného, vnímavého diváka!

„Ač napsal Dante Alighieri Božskou komedii už ve 14. století, v pražském prostoru NoD dokazují, že jeho verše neztratily nic na kráse ani v dnešní době. Představení Peklo se může pochlubit skvělou hudbou, tanečními výkony a hlavně Davidem Prachařem. (...) Potřebná živelnost i energie nechybí tanečně pohybové hře, kterou pro experimentální prostor NoD nazkoušela pod vedením Jana Nebeského taneční skupina 420PEOPLE spolu s herci Davidem Prachařem a Lucií Trmíkovou. V NoDu vzniklo velice působivé multižánrové představení, které má šanci zaujmout milovníky klasiky, taneční moderny či prostě jen dobrého originálního divadla.” (Tomáš Šťástka, MF Dnes)

Představení vzniklo v koprodukční spolupráci 420PEOPLE, Experimentálního prostoru NoD a Jedl o.s. Partnerem inscenace je Národní divadlo. Vznik představení podpořili: Nadace BNP Paribas, Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, Nadace Život umělce, Nadace Český literární fond a Státní fondu kultury ČR

Experimentální prostor NoD - neotřelá a nezapomenutelná divadelní a taneční představení, výstavy, audiovizuální eventy a kavárna. Program tvoří tři stěžejní dramaturgie – divadelní Teatro NoD, výstavní Galerie NoD a dramaturgie komponovaných večerů a crossover projektů – Events NoD. V rámci dramaturgie Teatro NoD jsou prezentovány projekty českého nezávislého a autorského scénického umění, a to napříč všemi žánry od činoherních inscenací přes taneční divadlo, nonverbální divadlo, divadlo s žánrovým přesahem a divadlo integrující specifické sociální skupiny. Společným jmenovatelem jednotlivých inscenací je experiment, inovace a progresivita. www.nod.roxy.cz

Jedl, o.s. – Občanské sdružení Jedl vzniko v roce 2011 jako vyústění dlouholeté spolupráce vynikajících českých umělců Jana Nebeského, Davida Prachaře a Lucie Trmíkové. Jedl dává možnost vzniku neotřelým nezávislým projektům, které mohou jen velmi těžko vznikat v provozu českého repertoárového divadla. Projekty Jedl o.s. se vyznačují spoluprací tvůrců a performerů z různých oblastí umění (divadlo, tanec, hudba, výtvarné umění), ideálním prostorem pro realizaci je experimentální divadlo Nod/Roxy, kde se uskutečnily už čtyři projekty.

Délka představení 60 minut bez přestávky.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie: Jan Nebeský. Scénář: Lucie Trmíková. Hudba: Jan Šikl. Choreografie: Václav Kuneš a kol. Kostýmy: Petra Vlachynská.

    Účinkují: David Prachař, Lucie Trmíková, Jan Šikl, 420PEOPLE - Nataša Novotná, Štěpán Pechar, Saša Volný, Vojtěch Rak.

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky