Romeo, Julie a tma

Jan Otčenášek, Štěpán Otčenášek, Hana Burešová

Divadlo v Dlouhé Praha

Divadelní adaptace slavné novely Jana Otčenáška. Tragický příběh lásky studenta Pavla a židovské dívky Ester v temné atmosféře Prahy.

Inscenace připomíná publiku události, které by se neměly zapomínat zvláště dnes, kdy vzrůstá vliv různých nenávistných, xenofobních až rasistických stran. Novela byla vydána v roce 1958 a zaznamenala obrovský světový úspěch. Vyšla ve více než třiceti jazycích, dočkala se celé řady divadelních, televizních i filmových adaptací, dokonce podle ní vznikly tři opery, balet i muzikál. Autoři adaptace Hana Burešová a Štěpán Otčenášek nahlížejí příběh perspektivou židovské dívky Ester, která je neustále na scéně ukrytá před nacisty a uvězněná zároveň. Adaptace novely je doplněna o řadu dobových dokumentů a citací z románu Jiřího Weila Život s hvězdou a z povídkového souboru Josefa Škvoreckého Sedmiramenný svícen. 

Inscenace staví na kontrastu dobra a zla, světla a temnoty. Intimní scény milenců Pavla a Ester se střídají s hlukem, chaosem a zlověstnou atmosférou okolního města, které reprezentuje chór a rachotící hudba Ivana Achera.

Délka představení je 90 minut bez přestávky.

 • Obsazení a tvůrci

  Režie / Directed by: Hana Burešová, Dramaturgie / Literary adviser: Štěpán Otčenášek, Scéna / Stage design: David Marek, Kostýmy / Costumes: hana Fischerová, Hudba / Music: Ivan Acher

  Hrají / Cast: Marie Poulová, Pavel Neškudla, Miroslav Hanuš, Tomáš Turek, Marie Turková, Jan Meduna, Eva Hacurová, Michaela Doležalová, Čeněk Koliáš.

 • Kalendář

  Datum Inscenace Scéna Vstupenky
  Pátek 28.6.2019
  od 19:00
  Jan Otčenášek, Štěpán Otčenášek, Hana Burešová
  Romeo, Julie a tma Divadlo v Dlouhé Praha

  Divadlo evropských regionů

  Hlavní scéna
  Koupit vstupenky »