Seznam mých přání / La Liste de mes envies

Grégoir Delacourt

CINE XIII THEATRE  PARIS - FR

Oslnivý příběh lásky a náhody. A co kdybyste hlavní výhru v loterii vyhráli právě vy? Divadelní podoba stejnojmenného knižního bestselleru Gregoire Delacourta (420 000 prodaných knih ve více než 20 zemích). Jocelyne je 47 let. Žije v Arrasu a svůj skromný život dělí mezi svou galanterii, manžela, děti a přítelkyně. Každodenní životní rutinu Jocelyne nejen přijímá, dokonce si ji užívá a lpí na ní. Jednoho dne, díky náhodně zakoupené sázence, však Jocelyne vyhraje hlavní výhru! Rozhodne se, že nikomu ze svého okolí o ní neřekne ze strachu, aby nově nabyté bohatství nezničilo její křehké štěstí. Začne si však sepisovat seznamy svých přání, potřeb a vášní. Na čem v životě skutečně záleží? Jakou cenu je člověk ochoten zaplatit, aby neztratil ty, které miluje? Tento příběh nás zavede za hranici představitelného… Herec Michaël Chirinian sám na scéně ztvárňuje všechny postavy jednoho malého života s neobyčejným osudem.

„Když jsme se s Mikaëlem poprvé setkali, zeptal jsem se ho, kdo by podle něj měl hrát roli Jocelyne a on se zlehka usmál a řekl: „Já“. Tak jsem podotkl, že není tak docela žena. Jeho úsměv se prohloubil: „ Vy také ne“. Od tohoto okamžiku jsem věděl, že z něj bude úžasná hlavní hrdinka“ (Grégoire Delacourt, autor předlohy)

„Interpretace stejně zábavná, jako dojemná.“ (Le Journal du Dimanche) -- „Máme to štěstí vyhrát v divadelně-divácké loterii.“ (Le Parisien) --  „Skutečný divadelní sukces utkaný s péčí a představivostí.“ (TimeOut Paris) --  „Nutno vidět za každou cenu!“ (Le Figaro Magazine)  - „Mikaël se vznáší a poletuje jako anděl s jemností jemu vlastní v režii Anne Bouvierové.“ (La Théâtrothéque.com) -- „Úžasný ve své křehkosti a lidskosti.“ (Télérma)

Délka představení 60 minut bez přestávky. Hrajeme s českými titulky!

  • Obsazení a tvůrci

    Režie: Anne Bouvier. Výprava: Elisabeth Cerqueira. Adaptace: Anne Bouvier, Mikaël Chiriniana.

    Hraje: Mikaël Chiriniana

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky