Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 3⁄4

Sue Townsendová

Divadlo v Dlouhé Praha

Hudební retro inscenace podle světového bestselleru Sue Townsendové. Matka Pauline, otec George a syn Adrian Moleovi. A také jejich babička May s radikálními názory. Na první pohled normální rodinka. A také spolužáci, spolužačky, sousedé a známí. Rok a čtvrt dospívání Adriana Molea, britského puberťáka. Nejtěžší okamžiky v životě, které zažil každý z nás - dětství mizí v dáli, hormony se bouří, rodiče se rozvádějí a navíc ty problémy s pletí...

„Zkušený Martin Matějka se s jistotou dokáže převtělit do ústřední role Adriana, plus minus čtrnáctiletého kluka, jenž se trochu komicky pasuje do role intelektuála.
Herec se nepitvoří, přesto si zachovává zpola dětskou bezelstnost i lišáckou naivitu, s níž průběžně komentuje vlastní fyzické i duševní zrání, rozpad vztahu svých rodičů i osudy sousedů, spolužáků či všemi opuštěného, odbojně naladěného starce Berta (Jiří Wohanka).“ (SAŠA HRBOTICKÝ, aktualne.cz, 10. 11. 2017)

„Tajný deník Adriana Molea přináší inteligentní zábavu i příjemné hudebně-pěvecké zážitky.“(SAŠA HRBOTICKÝ, aktualne.cz, 10. 11. 2017)

 • Obsazení a tvůrci

  Úprava, režie, texty písní / Lyrics, adapted and directed by: Miroslav Hanuš; Dramaturgie / Literary adviser: Karola Štěpánová; Scéna / Stage designer: Nikola Tempír; Kostýmy / Costume designer: Hana Fischerová; Hudební aranžmá a nastudování / Music by: Milan Potoček.

  Hrají / Cast: Martin Matejka, Pavel Tesař, Jaroslava Pokorná, Marie Turková, Eva Hacurová, Jiří Wo- hanka, Jan Meduna, Marie Poulová, Čeněk Koliáš, Milan Potoček, Pavel Lipták, Tomáš Makovský.

 • Kalendář

  Datum Inscenace Scéna Vstupenky
  Sobota 23.6.2018
  od 19:00
  Sue Townsendová
  Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 3⁄4 Divadlo v Dlouhé Praha

  Divadlo evropských regionů

  Hlavní scéna Koupit vstupenky »