Vernisáž - Milada Harvilková

Centrum zájmu současné umělecké tvorby Milady Harvilkové, narozené 30. května  1958 v Rychnově nad Kněžnou a trvale žijící v Hradci Králové, představuje volná grafika. Výtvarné vzdělání autorka získala na Střední odborné škole výtvarné  V. Hollara (SOŠV) v Praze a následně jej prohloubila a rozšířila o nové oblasti zájmu při studiu na Pedagogické fakultě v Hradci Králové.

V posledních letech autorka spojila své neustálé hledání základních principů universa za pomoci řeči barev a tvarů inspirovaných přírodou s grafickou technikou monotypu. Charakteristická je pro ni kombinace soutisků tvarově různých matric a otevřenost uměleckým experimentům s důrazem kladeným na kompozici.

Stěžejní téma grafik Milady Harvilkové tvoří příroda prezentovaná krajinou ve všech rozmanitých fantazijních podobách.

S díly Milady Harvilkové se mohou návštěvníci každoročně setkávat na výtvarných salonech pořádaných Unií výtvarných umělců, která je dlouholetou členkou (Hradec Králové, Jaroměř, Litomyšl, Kostelec nad Orlicí). Samostatně svoji tvorbu autorka představila na několika výstavách v Hradci Králové, Nových Hradech, Novém Městě nad Metují a ve Dvoře Králové nad Labem.

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky