Vernisáž Pavel Hubáček - Dagmar Jirousková

PAVEL  HUBÁČEK

OBRAZY, OBJEKTY

Pavel Hubáček se narodil v roce 1952 v Chlumci nad Cidlinou. Celé dětství však prožil na Moravě, obklopen tradicemi a lidovou hudbou. Toto období na něj zapůsobilo a ovlivnilo ho po celý jeho život.

V roce 1973 ukončil studia na Uměleckoprůmyslové škole kamenosochařské v Hořicích v Podkrkonoší.

V průběhu sedmdesátých let pracoval jako kamenosochař. Později začal používat jako další materiál pro svou sochařskou tvorbu dřevo. Hubáčkovy obrazy i dřevěné plastiky mají typický nezaměnitelný rukopis, malebnost a naivisticky satirické ztvárnění osob a dějů, jejichž téma a prostředí často čerpá z období konce 19. a první poloviny 20. století. Své obrazy podepisuje často pseudonymem Míček. Pavel Hubáček byl několik let členem Unie výtvarných umělců v Praze, obor loutka a hračka. Uspořádal několik desítek samostatných i kolektivních výstav v Čechách, na Slovensku a v Polsku. Jeho díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách po celém světě (Japonsko, Kanada, USA, Velká Británie, Francie, Itálie). Velkou zálibou Pavla Hubáčka je hudba.

 

DAGMAR JIROUSKOVÁ

KRAJINA – autorský ruční papír

Dagmar Jirousková absolvovala v roce 1972 Střední odbornou školu výtvarnou Václava Hollara v Praze. V letech 1975–2012 pracovala v Galerii moderního umění Hradec Králové jako propagační výtvarnice. Od roku 1990 je členkou Unie výtvarných umělců v Hradci Králové. Autorský ruční papír vzniká spojením techniky koláže a akvarelu. „Papírové obrázky“ v sobě nesou kus přírody (větvičky, listy, kůra, semínka, květy...), ale zároveň jsou také svědectvím o člověku, který rostliny sbírá a vrací je do nového života.

 

VERNISÁŽ 16. 5. 2015 V 18.00 HODIN V GALERII U KLICPERŮ
VÝSTAVA POTRVÁ DO 29. 6. 2015

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky