Zamilovaný Shakespeare

Marc Norman, Tom Stoppard a Lee Hall

Divadlo pod Palmovkou Praha

Divadelní verze stejnojmenného slavného filmu, která se v roce 2014 stala jednou z největších londýnských událostí posledních let, je nyní poprvé uvedena také v Praze.

Mladý básník a dramatik Will Shakespeare musí co možná nejdříve dokončit svou novou hru, nedostává se mu ale sil ani inspirace. Múzou se mu po náhodném setkání, které jako by vypadlo ze Shakespearových slavných her, stane mladá a krásná Viola, která se zároveň sama touží dostat k divadlu jako herečka, ale protože v Shakespearově době bylo herectví ženám zapovězeno, uchýlí se ke lsti a pronikne do Shakespearova souboru převlečena za chlapce.

Na pozadí záměny postav, velké lásky, omylů a nedorozumění, intrik, obchodních machinací i neobyčejně zábavně a trefně zachyceného divadelního zákulisí se tak odehrává okouzlující fiktivní příběh o tom, jak vznikla nejslavnější hra všech dob Romeo a Julie.

„Lang vytáhl možnou Shakespearovu mladickou rozpustilost, ztřeštěnost, neukotvenost, pochyby o sobě. Tu polohu dokonale vystihuje Tomáš Dianiška a má k tomu stejně výraznou Kamilu Trnkovou v roli Violy de Lesseps.“ (J. P. KŘÍŽ, Deník Právo, 30. 11. 2017)

  • Obsazení a tvůrci

    Režie / Directed by: Michal Lang; Dramaturgie / Literary adviser: Ladislav Stýblo; Scéna / Stage de- signer: Jan Dušek; Kostýmy / Costume designer: Ivana Brádková; Hudba / Music by: Paddy Cuneen; Pohybová spolupráce / Choreography: Jana Hanušová a Karel Basák.

    Hrají / Cast: Tomáš Dianiška, Kamila Trnková, Jan Teplý, Ivan Jiřík, Zuzana Slavíková, Ondřej Vole- jník, Ondřej Veselý, Martin Hruška, Radek Valenta, Pavel Skřípal, Hana Seidlová, Jan Hušek, Petr Uhlík, Ondřej Sim, Jakub Albrecht, Jakub Chromeček, Martin Němec, Petr Stehlík / Lukáš Král, Da- niel Kadlec, Miroslav Hora, Magdalena Wronková, Vendula Ježková, Aneta Lipská, Eliška Nováková a další.

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky