Beseda X

V březnu vstoupí oblíbený cyklus Beseda X do své jarní závěrečné části. Na jaké tituly se tedy můžete těšit od března do května? Opět jde o originální inscenace, kterým nechybí režijní odvaha, vynikající herecké výkony a silná témata. Přivítáme umělce ostřílené i začínající. A nebudou to jen dramata. V nabídce je i jedna pořádně ztřeštěná komedie.

Březen bude patřit pražské MeetFactory. Inscenaci POHLAVNÍ ŽIVOTY SIAMSKÝCH DVOJČAT tam nazkoušela režisérka Natálie Deáková se skvělými herečkami Zuzanou Stivínou a Anitou Krausovou. Umožníme vám tak nahlédnout na první divadelní uvedení posledního románu Irvine Welshe, autora kultovního Acid Housu a Trainspottingu. Lesbická trenérka fit centra Lucy a nadváhou a depresí sužovaná umělkyně Lena žijí v americké Miami. Jejich životy se nečekaně protnou po náhodné noční přestřelce. Láska, kalorie, zvrácenosti, křehké vnitřní životy navenek tvrdých žen i pohlavní život siamských dvojčat: to vše v číslech, jimiž je Amerika posedlá. Je to opravdu tak? Přesvědčit se o tom můžete už 14. března!

Duben nás potěší tvorbou mladých divadelníků z DAMU. Režisér Adam Skala tam napsal a zrežíroval ZÁŘEZ, absurdní komedii o dospívání partičky mladých lidí na jednom sídlišti. Tři outsideři Káča, Mára a Evžen se pokouší řešit mindráky své i mindráky celé společnosti. A zvolili si k tomu cestu poměrně radikální… Třeskutý zde tedy nebude pouze humor. Bum bum prásk! Krvavá groteska o školní střelbě a náladě narůstajícího extremismu byla volně inspirovaná teroristickými útoky v České republice a jinde ve světě. Přijďte se zamyslet nad tématem, které je nám možná blíž, než si myslíme… a zároveň se pořádně pobavit! Mezi mladými herci se představí i čerstvý člen Klicperova divadla Kryštof Bartoš nebo hradecký rodák Vojtěch Vodochodský. To vše 16. dubna ve Studiu Beseda!

A závěr „X-kového“ cyklu obstarají hosté z Brna. V divadle Polárka připravil režisér Břetislav Rychlík polskou hru Tadeusze Slobodzianka NAŠE TŘÍDA. Naskytne nám tak pohled na dějiny dvacátého století v jedné školní třídě. Přivítají nás spolužáci, kteří ve škole zažili válku i mír, spravedlnost i bezpráví, radost z osvobození i útlak. Spolužáci, kteří se ocitali na různých stranách barikád, každý z nich stál před volbou někomu ublížit a někomu pomoct – a každý z nich někomu ublížil a někomu pomohl. Je nutné je proto soudit? A je možné rozsoudit, kdo se zachoval správně? A je to vůbec potřeba? V mimořádně silném příběhu o nelehkém přebývání v soukolí dějin uvidíte mezi brněnskými herci také našemu publiku dobře známého Davida Smečku. Tento skvělý divadelní zážitek si nenechte ujít 19. května!

Tím se v květnu náš cyklus Beseda X pro letošní sezonu uzavírá a budeme se pilně připravovat na festivalový červnový rej… Děkujeme vám za vaši diváckou přízeň, za to, že jste nám svými návštěvami a pozitivním přijetím dokázali, že má smysl vozit do Hradce tato náročnější pozoruhodná představení, že nás s vámi spojila zkušenost výjimečných zážitků v našem hledišti a že Beseda v pravidelných intervalech ožila právě tímto cyklem.

A těším se, až se s vámi, „diváckým klubem X-kařů“, sejdeme opět v sezoně příští.

Jana Slouková

 

JARNÍ PŘEDPLATNÉ BESEDA X

Jarní část předplatného "Beseda X", které obsahuje 3 představení, můžete zakoupit v ceně 600 Kč v předprodeji na Gočárově třídě nebo on-line prostřednictvím portálu HKpoint.

 

Zobrazit úplný kalendář představení »


Aktuálně nejsou naplánována žádná představení

Aktuálně nejsou žádná představení


Zobrazit úplný kalendář představení »