Jaro s Besedou X

Publikováno dne: 2.2.2018

V březnu vstoupí oblíbený cyklus Beseda X do své jarní závěrečné části. Na jaké tituly se tedy můžete těšit od března do května? Opět jde o originální inscenace, kterým nechybí režijní odvaha, vynikající herecké výkony a silná témata. Přivítáme umělce ostřílené i začínající. A nebudou to jen dramata. V nabídce je i jedna pořádně ztřeštěná komedie.

Březen bude patřit pražské MeetFactory. Inscenaci POHLAVNÍ ŽIVOTY SIAMSKÝCH DVOJČAT tam nazkoušela režisérka Natálie Deáková se skvělými herečkami Zuzanou Stivínou a Anitou Krausovou. Umožníme vám tak nahlédnout na první divadelní uvedení posledního románu Irvine Welshe, autora kultovního Acid Housu a Trainspottingu. Lesbická trenérka fit centra Lucy a nadváhou a depresí sužovaná umělkyně Lena žijí v americké Miami. Jejich životy se nečekaně protnou po náhodné noční přestřelce. Láska, kalorie, zvrácenosti, křehké vnitřní životy navenek tvrdých žen i pohlavní život siamských dvojčat: to vše v číslech, jimiž je Amerika posedlá. Je to opravdu tak? Přesvědčit se o tom můžete už 14. března!

Duben nás potěší tvorbou mladých divadelníků z DAMU. Režisér Adam Skala tam napsal a zrežíroval ZÁŘEZ, absurdní komedii o dospívání partičky mladých lidí na jednom sídlišti. Tři outsideři Káča, Mára a Evžen se pokouší řešit mindráky své i mindráky celé společnosti. A zvolili si k tomu cestu poměrně radikální… Třeskutý zde tedy nebude pouze humor. Bum bum prásk! Krvavá groteska o školní střelbě a náladě narůstajícího extremismu byla volně inspirovaná teroristickými útoky v České republice a jinde ve světě. Přijďte se zamyslet nad tématem, které je nám možná blíž, než si myslíme… a zároveň se pořádně pobavit! Mezi mladými herci se představí i čerstvý člen Klicperova divadla Kryštof Bartoš nebo hradecký rodák Vojtěch Vodochodský. To vše 16. dubna ve Studiu Beseda!

A závěr „X-kového“ cyklu obstarají hosté z Brna. V divadle Polárka připravil režisér Břetislav Rychlík polskou hru Tadeusze Slobodzianka NAŠE TŘÍDA. Naskytne nám tak pohled na dějiny dvacátého století v jedné školní třídě. Přivítají nás spolužáci, kteří ve škole zažili válku i mír, spravedlnost i bezpráví, radost z osvobození i útlak. Spolužáci, kteří se ocitali na různých stranách barikád, každý z nich stál před volbou někomu ublížit a někomu pomoct – a každý z nich někomu ublížil a někomu pomohl. Je nutné je proto soudit? A je možné rozsoudit, kdo se zachoval správně? A je to vůbec potřeba? V mimořádně silném příběhu o nelehkém přebývání v soukolí dějin uvidíte mezi brněnskými herci také našemu publiku dobře známého Davida Smečku. Tento skvělý divadelní zážitek si nenechte ujít 19. května!

Tím se v květnu náš cyklus Beseda X pro letošní sezonu uzavírá a budeme se pilně připravovat na festivalový červnový rej… Děkujeme vám za vaši diváckou přízeň, za to, že jste nám svými návštěvami a pozitivním přijetím dokázali, že má smysl vozit do Hradce tato náročnější pozoruhodná představení, že nás s vámi spojila zkušenost výjimečných zážitků v našem hledišti a že Beseda v pravidelných intervalech ožila právě tímto cyklem.

A těším se, až se s vámi, „diváckým klubem X-kařů“, sejdeme opět v sezoně příští.

Jana Slouková

 

JARNÍ PŘEDPLATNÉ BESEDA X

Jarní část předplatného "Beseda X", které obsahuje 3 představení, můžete zakoupit v ceně 600 Kč v předprodeji na Gočárově třídě nebo on-line prostřednictvím portálu HKpoint.

Stávajícím předplatitelům rezervujeme jejich místa do středy 7. února. Divákům byla vytvořena automatická rezervace, kterou je možné zobrazit nebo uhradit po přihlášení do uživatelského účtu na portálu HKpoint.

 


Zobrazit všechny novinky »

  • Fotogalerie