Klicperovo divadlo veze Pěnu dní do Polska

Publikováno dne: 17.10.2017

Třicítka královéhradeckých divadelníků dnes odjíždí do polského Olštýna. Klicperovo divadlo zde bude ve středu zahajovat 11. ročník Mezinárodního divadelního festivalu DEMOLUDY-Nowa Europa. Polskému publiku představí jednu z nejoceňovanějších inscenací svého současného repertoáru, Pěnu dní Borise Viana v adaptaci režijního dua SKUTR.

Inscenace má na svém kontě řadu ocenění, nejnověji získala Cenu Grenouille za nejvýraznější inscenaci frankofonní předlohy, kterou uděluje festival francouzského divadla Sněz tu žábu, bodovala už dříve na 13. ročníku výroční ankety portálu i-divadlo.cz za rok 2016, ocitla se také v nominacích na Ceny Divadelních novin, které ji pasovaly i na sukces měsíce. Za scénografii získal Jakub Kopecký Cenu divadelní kritiky a za kostýmy výtvarnice Simona Rybáková prestižní cenu na světové výstavě World Stage Design 2017 v Taipei.

Mezinárodní divadelní festival DEMOLUDY-Nowa Europa je organizován od roku 2007 s myšlenkou vybudovat dialogovou platformu mezi umělci a tvůrci ze střední a východní Evropy. Během prvních deseti ročníků se na festivalu uskutečnilo téměř 70 divadelních představení a 30 scénických čtení. Program festivalu je úzce spojen s myšlenkami Visegrádské skupiny. Festivalu se účastnili umělci z Polska, Ruska, Běloruska, Moldavska, Rumunska, Bulharska, Chorvatska, Slovinska, Srbska, Bosny, České republiky, Slovenska, Maďarska, Kosova, Ukrajiny a Litvy.


Zobrazit všechny novinky »

  • Fotogalerie