Právě zkoušíme...

Publikováno dne: 9.9.2022

Je tu start nové sezóny a s ním se blíží i dvě nové premiéry. Od 16. srpna pro vás zkoušíme jak ve Studiu Beseda, tak na hlavní scéně!

Ve Studiu Beseda vzniká režii Ondřeje Štefaňáka Očarování. Svébytná dramatizace posledního románu významného rakouského spisovatele Hermanna Brocha se zabývá tématem osobní zodpovědnosti a kolektivní viny. Příběh o tom, jak snadno může společnost podlehnout jednoduchým a lákavým řešením a jak těžce a lopotně se pak vyrovnává s jejich následky.

Na hlavní scéně připravuje umělecký šéf Pavel Khek inscenaci Bílý jelen. Poslední hra celosvětově úspěšného dramatika Floriana Zellera měla premiéru v únoru 2022 v londýnském Hampstead Theatre v překladu Christophera Hamptona pod názvem The Forest. České premiéry Zellerových textů mají v Klicperově divadle svoji tradici. V Bílém jelenovi se navíc autor vrací k temnému, grotesknímu a protimluvnému tónu svých her Ten třetí a Kdybys umřel, jimiž práve Klicperovo divadlo dnešního držitele Oscara na česká jeviště uvedlo.

Oba tituly uvede Klicperovo divadlo již v průběhu října, a to v obou případech v české premiéře

 

KLICPEROVY MINUTY Z PRVNÍCH ČTENÝCH ZKOUŠEK


Zobrazit všechny novinky »