U kočičí bažiny

Marina Carr

Národní divadlo Brno

Irský venkov, syrový kraj bažin a rašelinišť. Místní komunita se chystá na slavnost. Svatební den Cartha-ga Killbridea a jeho mladé nevěsty Karolíny je však od počátku zastíněný temnými znameními, starými pověrami a kletbami. V jejich středu stojí Hester Swanová. Dlouhých 14 let žila Hester s Carthagem a má s ním dceru Josie, ten ale teď svůj život hodlá spojit s bohatou dcerou sedláka Cassidyho. V jeho životě ani v jeho domě už není pro Hester místo. Hester se cítí už zas oklamaná, opuštěná, ponížená, ale nehodlá se vzdát a podvolit. Bude bojovat až do konce, i když tuší nebo snad i ví, že je její osud stejně jako osud její matky a dcery spojen se zrádnou Kočičí bažinou. Právě na jejím okraji se kdysi narodila. Právě tam ji kdysi zanechala její matka. Na tomto místě se rozhodla zůstat a čekat na ni. Zůstane a bude bojovat – už ne o svoje štěstí, o svoji budoucnost, ani o prostou lidskou důstojnost. Bude bojovat jako kdysi amazonky, jako dávné barbarské čarodějky – proti všemu a proti všem.

„Divokou vášnivost a spalující cit předložila Tereza Groszmannová obecenstvu s nevšední přesvědčivostí.“ (MARCEL SLADKOWSKI, Divadelní noviny, 17. 10. 2017)

  • Obsazení a tvůrci

    Režie / Directed by: Martin Františák; Dramaturgie / Literary adviser: Pavel Jurda; Petr KlariN Klár Scéna / Stage designer: Marek Cpin; Kostýmy / Costume designer: Markéta Oslzlá-Sládečková Hudba / Music by: Nikos Engonidis.

    Hrají / Cast: Tereza Groszmannová, Tomáš David / Dalibor Buš j.h., Anna Marie Havířová j.h. / Gabriela Parmová j.h., Igor Bareš j.h., Hana Tomáš Briešťanská, Marie Durnová, Anna Stropnická / Annette Nesvadbová, Petr Bláha, Vladimír Krátký, Michal Lurie j.h., Pavel Doucek, Jitka Šuranská j.h.

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky