Premiéry

Vážení diváci, milí příznivci Klicperova divadla,

zase po roce vám zde předkládám dramaturgický plán nové sezony, zase po roce s napětím myslím na to, s jakým ohlasem se u vás setká a zase po roce, sotva jsem dokončila poslední řádku těchto anotací, se už těším na vše, co v ní leží před námi.

Najdete zde tituly proslulé i zcela nové, režiséry v Klicperově divadle dobře známé i debutující, poetické texty i napínavé příběhy, díla dotýkající se smyslu života i oddychové komedie, inscenace pro ryze pánské obsazení i hru čistě dámskou. Čeká nás jazyk básnický i břitké dialogy, texty francouzské, britské, německé, ruské i domácí, horké novinky i základní pilíře světové a české literatury. A hlavně spoustu lásky, několik magických letních nocí, nejedno detektivní pátrání, svět budoucnosti i dávné minulosti, dostatek melancholie i zběsilosti, nespočet zmatení, snění, toužení, ale i drásání a pochybností.   

Věřím, že vás tento výběr sedmi premiér potěší, že našemu divadlu zůstanete i v sezoně 2017/2018 věrni a že společně s námi zažijete v hledišti Klicperova divadla a Studia Beseda krásné chvíle.

Jana Slouková

 

Sezona 2017/18

 • Woody Allen

  Spáč

  Nová autorská adaptace slavné komedie Woodyho Allena.

  Premiéra
  19.10.2019
 • Anton Pavlovič Čechov

  Strýček Váňa

  Jedna z nejznámějších Čechovových tragikomedií v nastudování režiséra Ivana Krejčího.

  Premiéra
  26.10.2019