Klicperovo divadlo bude mít nového uměleckého šéfa

Publikováno dne: 27.3.2017

Od 1. 7. 2017 nastoupí do funkce uměleckého šéfa Klicperova divadla v Hradci Králové současná dramaturgyně Jana Slouková. Na mimořádné schůzi uměleckého souboru to dnes oznámila ředitelka divadla Eva Mikulková.

Jana Slouková na pozici uměleckého šéfa vystřídá dramatika a režiséra Davida Drábka, který tuto funkci zastával od roku 2009. David Drábek bude v Klicperově divadle nadále pravidelně režírovat.

Jana Slouková se narodila v roce 1981 v Táboře. Po absolvování víceletého gymnázia studovala germanistiku a bohemistiku na Filosofické fakultě v Praze. Po třech letech odešla směrem k činoherní dramaturgii na pražskou DAMU, kde studovala v ročníku Darii Ullrichové a Jana Nebeského, které dodnes považuje za zásadní osobnosti, které zformovaly její pohled na divadlo. V ročníku se potkala s Danielem Špinarem, Janem Fričem, Petrem Kolečkem a dalšími osobnostmi výrazné nastupující generace českého divadla. Kromě oboru dramaturgie činoherního divadla vystudovala na DAMU paralelně také obor teorie a kritika. Během studia na sebe upozornila úspěšnými autorskými inscenacemi HOMO 06 (režie D. Špinar), koláží inspirovanou V. Holanem Svést svatého Vladimíra a překladem a dramaturgií hry švýcarského autora Reto Fingera Ledový hrot (obojí režie J. Frič). Od sezony 2008 / 2009 byla dramaturgyní Klicperova divadla v Hradci Králové. Dramaturgicky spolupracovala také s Divadlem Na zábradlí, Divadlem Petra Bezruče, Městským divadlem Kladno a Letními shakespearovskými slavnostmi. Věnuje se překládání z němčiny, kromě divadelních her přeložila také odbornou teatrologickou publikaci Andrease Kotteho Divadelní věda.


Zobrazit všechny novinky »

  • Fotogalerie