4 ženy na konci sveta

Jakub Nvota

Nové divadlo Nitra, SK

Šarmantní poetický kabaret o vynalézavosti žen z pera režiséra a autora Jakuba Nvoty, který napsal text herečkám Nového divadla Nitra přímo na tělo.

Čtyři ženy na jevišti jsou krásné, silné i zranitelné. Mohou leccos ztratit, protože nehodlají nic skrývat. Ony nehrají, ony jsou a budou, ukazují jaké jsou a jejich repliky jsou upřímné.

Čtyři ženy – herečky a muzikantky se rozhodli říct a vyzpívat VŠECHNO. Jenže když chce nějaká žena, konkrétně herečka a navíc muzikantka, říct všechno – tak zuřivě hledá to jediné opravdu důležité slovo. Je jím láska, rodina, sex či nedej bože hymna?

Půvabně křehký kabaret s prvky poezie, sarkazmu, stand-upu, působivé živé hudby a zpěvu je o hledání smyslu života a vynalézavosti žen na konci světa. O ženách a matkách, které se nakonec umí a chtějí vyjádřit k společenské situaci, ve které žijí, a ve které vyrůstají jejich děti. O ženách, které si hrají na silné hrdinky, jež nemůže nic nezlomit. Jenže v koutku duše se modlí, aby nikdo neodhalil, že jsou jen uzlíčkem nervů s potřebou vyplakat se někomu na rameni, protože konec světa je za dveřmi.

Délka představení je 80 minut bez přestávky.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie / Directed by:  Jakub Nvota, Dramaturgie / Literary adviser: Veronika Gabčíková, Hudba / Music: Vladimír „Slnko“ Šarišský

    Hrají / Cast: Ľubomíra Dušaničová, Lucia Korená, Agáta Spišáková a Katarína Petrusová

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky