A pak přišla Mirna

Sibylle Berg

Divadlo Letí Praha / CZ

PŘED PŘEDSTAVENÍM A PAK PŘIŠLA MIRNA PROBĚHNE SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ CENY MARKA RAVENHILLA ZA ROK 2016!!!

Když se z dvacetiletých rebelek stanou třicátnice a porodí novou generaci. MATKA A DCERA - jak archetypální! – asi jako Gilmorky na tripu

Proč se mám stát matkou, když svojí matku nesnáším? Musím mít vybavenou kuchyň? Musím pohřbít placentu pod dubem? A odkud vlastně znám tohle odporný slovo? Jestli se z toho embrya má stát dítě, jak mu budu vysvětlovat to s: životním prostředím, občanskýma válkama, kurzem dolaru, kyborgama a extrémistama z ISIS… No tak jo, rozluč se se všema pozitivníma vlastnostma, jako je humor a agresivita. Řekni sbohem a zařaď se do řady starostlivých, vřelých, jemných, odpouštějících, neustále uražených žen. Tak už háčkuj, ty chudáku!

Když se z dvacetiletých rebelek stanou třicátnice. Všechno, za co bojovaly, občanská angažovanost, nenormativní postavení ženy ve společnosti, alternativní genderové a rodinné vzorce, najednou tak nějak postrádá smysl. Notabene když to něco s růžovým batůžkem na zádech, co jim říká „matko“, se dokáže s tak povědomou razancí vymezit vůči předchozí generaci.

Hra německo-švýcarské autorky Sibylle Berg volně navazuje na její předchozí úspěšnou hru A teď: svět!, která byla prestižním německým divadelním časopisem Theater heute zvolena Hrou roku 2014.

„Program ke štvanickému uvedení Mirny konstatuje, že čtenáři Sibylle Bergové „tvoří průnik mezi náročnou, intelektuální literaturou a pop-literaturou“. Představení souboru Letí je této charakteristice právo: má humor, je zábavné. Ale může být také do jisté míry chápáno – jak se koneckonců na grotesknost sluší – jako smutek nad problémy našeho chaotického světa.“ (Jan Císař, Lidové noviny)

Délka představení 70 minut bez přestávky. 

  • Obsazení a tvůrci

    Režie / Directed by: Adam Svozil. Dramaturgie / Literary adviser: Marie Špalová. Výprava / Set design: Anna Brotánková.

    Hrají / Cast: Natálie Drabiščáková, Kateřina Dvořáková, Dana Poláková, Diana Toníková.

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky