Black Black Woods

Rostislav Novák a kol.

Cirk La Putyka Praha / CZ

„Jozef Fruček se mě zeptal, jestli chci dělat představení, který uspěje v Praze, nebo představení, který naruší hranice současnýho performativního umění obecně. Hádejte, jak jsem odpověděl.“ – Rostislav Novák mladší.

Kalevala, Peloponéská válka, Dürerova Melancholie, Fruček, Kapetanea, Novák starší, Novák mladší, Mantzoukis, Záveská, Musa, Athény, Praha, Cirk La Putyka, Rootlessroot, boj, slzy, objetí, náruč, alkohol, smích, šílenství, dětství, stáří, hyperaktivita, podpora, 1948/1979/2016. Černočerný les, kde se potkávají otec se synem. Některá pravidla nelze porušit, platí už tisíce let.

Přijďte se na několik hodin zastavit a vnímat krásu černočerného lesa společně s námi.

Pravidla černočerného lesa:

Od začátku představení v 17.30 do 20.00 si diváci můžou v případě potřeby udělat kdykoli přestávku na občerstvení či toaletu. Poté se dveře divadelního sálu uzavřou jako při běžném představení. Po osmé již nebude z důvodu koncentrace herců možné nikoho do sálu pustit. Děkujeme za pochopení.

„Vůdčí postava Cirku La Putyka Rostislav Novák chtěl překonat hranice svých fyzických možností. V Black Black Woods překonává i leckteré divácké a nabízí dosud neviděné. (…) Hodinu a půl trvajícímu představení předchází pro diváka dobrovolná příprava. K ní patří i videa a audiozáznamy z rodinného archivu, což dodává večeru nezvratnou sílu autenticity. Vloženou důvěrou získávají tvůrci diváka zcela na svoji stranu. Několikahodinový zážitek vzbuzuje úctu nejen nad nasazením obou herců, ale i schopností naservírovat divákovi nekompromisní, a přitom neskonale atraktivní představení.“ (Tomáš Šťástka, MF Dnes)

A performance violating the borderline of the contemporary performance art. An extraordinary performance of Novak father and his son about fatherhood and sonship.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie a choreografie / Directed by and choreography by: Jozef Fruček, Linda Kapetanea. Scéna / Stage design: Hynek Dřízhal. Kostýmy a make up / Costumes and make up: Kristina Nováková Záveská. Dramaturgie / Literary adviser: Martin Kubran. Hudba / Music by: Vassilis Mantzoukis. Hudební spolupráce / Music cooperation: Christos Parapagidis. Hudebníci / Musicians: Merlin Ettore, Jan Balcar, Veronika Linhartová, Adam Novotný, Šimon Marek. Světla / Light design: Perikles Mathiellis.

    Hrají / Cast: Rostislav Novák ml., Rostislav Novák st.

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky