Bouře

SKUTR podle Williama Shakespeara

STK THEATRE CONCEPT - CZ, SK, HUN, SRB, PL

Mezinárodní projekt dua SKUTR na motivy Shakespearovy Bouře. Každý máme v životě moment, kdy v nás nebo okolo nás vypukla bouře. Rozchod, smrt sourozence, strach z přírody. Abychom bouři utišili, musíme se vydat přes moře daleko na ostrov. Jeho hlína jsou naše vzpomínky, rostou z ní obavy a protéká po ní náš čas. A my jsme na chvíli Prosperem – magickým vládcem přírody, Arielem – andělem spásy nebo Mirandou – čekající na lásku. Vrátíme se z ostrova přes moře zpět?

„Čtyři muži v bouřce telefonují. Uprostřed blesků a hromů je svírá vnitřní bolest, úzkost a zmatek. V nové inscenaci režisérské dvojice SKUTR jde těm čtyřem o život vlastně stejně jako námořníkům v rozbouřených vlnách ve stejnojmenné Shakespearově hře. Ta režiséry Martina Kukučku a Lukáše Trpišovského inspirovala k originální, básnivé a ryze současné divadelní variaci." (Marie Reslová, Hospodářské noviny)

„Čtveřici herců - cizinců patří k těm, s nimiž SKUTR pracuje opětovně. Jejich repliky jsou titulkovány česky a anglicky, ale vlastně by ani nemusely být, natolik je jejich řeč, podpořená výraznou pohybovou stránkou, srozumitelná a hovořící o věcech důvěrně známých. Všichni čtyři jsou charismatické osobnosti se schopností osobní výpovědi, uměním navázat kontakt s diváky, ať již prostřednictvím slov, akce nebo pouhé přítomnosti na scéně. A všichni mají smysl pro hravost a poezii." (J. P. Kříž, Právo)

Délka představení 75 minut bez přestávky.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie: SKUTR. Výprava: Adriana Černá. Hudba: Petr Kaláb.

    Hrají: Csongor Kassai (SK/HUN), Željko Maksimović (SRB), Przemyslaw Kosiński (PL), Dawid Rafalski (PL)

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky