Bratři Karamazovi

Fjodor Michajlovič Dostojevskij

ČINOHERNÍ KLUB PRAHA - CZ

Velké dílo světové literatury s Jurajem Kukurou v hlavní roli. „I peklo má své stinné stránky..."  Spolu s Bratry Karamazovy a plejádou skvělých herců oslavíme padesáté výročí založení pražského Činoherního klubu.

// LÍZA Mně se často zdá o čertech. Je to hrozně zábavné a přitom se člověku tají dech. // IVAN Já sám jsem ateista a napsal jsem článek o tom, že by lidé měli ztratit víru v nesmrtelnost. Tím možná ztratí i schopnost lásky, a všechno bude dovoleno. // ALJOŠA Jsem mnich? Lise, jsem já mnich? Já možná ani nevěřím v Boha. // MÍŤA Povím ti o hmyzu, který Bůh opatřil chlípností. Já, já jsem ten hmyz. Ďábel zápasí s pánembohem a jejich bojištěm je lidské srdce. // KATEŘINA Chci ti říct, že tys byl můj bůh a já tě milovala. // GRUŠENKA Keby som bola Pánombohom, všetkým ľuďom by som odpustila. Som zviera, ale chcem sa modliť. // KARAMAZOV Ja pekne zostanem žiť v hriechu až do samého konca, pretože hriech je jediné, čo v živote stojí za to. //

„Z promyšleného zápasu Dostojevského myšlenek o dobru a zlu v člověku nebo úvah o víře a Bohu zbyla v Činoherním klubu tříšť naléhavých i ironicky výsměšných vět, pocitů a obrazů, jež spojuje monumentální postava starého Karamazova v podání Juraje Kukury. Vyžilý playboy, jehož neřestí zbrázděná tvář brutálně kontrastuje s nažehlenou bělostnou košilí, komediant, oddávající se s rozkoší všem myslitelným hříchům těla i duše a stejně naplno přijímající důsledky své totální svobody – včetně fyzické degradace." (Marie Reslová, Hospodářské noviny)

Délka představení 175 minut s přestávkou.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie: Martin Čičvák. Scénar: Hans Hoffer. Kostýmy: Mária Havran. Hudba: Ivan Acher. Dramaturgie: Martin Kubran.

    Hrají: Juraj Kukura, Martin Finger, Michal Čapka / Igor Orozovič, Honza Hájek, Matěj Dadák, Gabriela Míčová, Ivana Uhlířová, Natálie Puklušová. 

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky