Čas svařeného vína

Ladislav Nunvář a Marie Nováková

Půlnoc a na kamnech červené víno vře
a my dva v pomalé blednoucí stínohře…
začíná Nový rok… Co je mi do něho
co na něm asi tak může být nového…
(J. H. Krchovský ze sbírky Všechno je jako dřív)


Literárně komponovaný pořad, který vzniká ve spolupráci Klicperova divadla Hradec Králové a Východočeského divadla Pardubice! Večer s nádechem svařeného vína i jablečných koláčů. Jak už samotný název večera napovídá, literární pásmo se bude skládat z textů se zimní a vánoční tematikou. 

První část večera bude věnována výročí sto let od narození amerického spisovatele Jeroma Davida Salingera. Jeho román Kdo chytá v žitě patří dodnes ke stěžejním dílům 20. století. Holden Caufield – hlavní hrdina této knihy – má hlavu plnou otázek. Snaží se například najít odpověď na to, co dělají kachny v zimě, když jezírko, na němž sídlí, pokryje led. Dostane se mu odpovědi od svérázného taxikáře? 

Další prostor bude patřit například povídce Vánoční vzpomínka od Trumana Capoteho. Jde o příběh vyprávěný z dětské perspektivy, který zasáhne nejednoho dospělého. 

Na své si přijdou rovněž milovníci poezie – večerem zazní melancholické básně Bohuslava Reynka, ale také trochu ráznější poezie J. H. Krchovského

A co by to bylo za vánoční večer bez překvapení, takže spolu rozbalíme i další dárky plné metafor, příběhů, ale i hudby... 

 • Obsazení a tvůrci

  Scénář a režie: Ladislav Nunvář a Marie Nováková

   

  Účinkují:

  Veronika Malá
  Kamila Sedlárová
  Kryštof Bartoš
  Michal Przebinda

 • Galerie

 • Kalendář

  Datum Inscenace Scéna Vstupenky