Dating v osmi

Jan Bílý

Divadlo v Dlouhé Praha / CZ

Na začátku byl muž a žena, ale pak se objevily komplikace. Divadlo o tom, co si všechno bereme s sebou na první rande.

Muž, žena a první rande. Oba jsou ovšem už starší a mají ledacos za sebou. Dětství. Dospívání. Manželku. Manžela. A pak hádky, nedorozumění, rozchody. Rozvod na krku. A oba mají děti. Určitě roztomilé. Doma. Na rande překvapivě nepřicházejí sami, ale v doprovodu. A nakonec se sejde osm lidí. Dating v osmi.

Malé divadlo o velkém problému: Nejsme sami. V naší psýché, v naší buněčné paměti, ve vzpomínkách na krásné i děsivé chvíle našeho mládí žijí hlasy. Hlasy, které jednou vzbuzeny, přebírají nad námi kontrolu, byť možná jen na chvíli. Hlasy radící, protestující, zuřící, prosící, pomáhající nebo kritizující. A jen těžko se jich lze zbavit. Vlastně je málokdy slyšíme jako hlasy. Většinou si myslíme, že to jsme „my“, a nikoliv maminka, táta, paní učitelka, strejda nebo ten malý, opuštěný kluk. Ti všichni se usadili v naší hlavě a nyní se pletou téměř do všeho. Takže vlastně nikdy nejsme sami.

„Režisérka Adéla Laštovková-Stodolová přesně propojuje pohybovou akci s mluveným slovem. Dosahuje tak mimořádné komické účinnosti, neboť tam, kde by čistý pohyb mohl působit jako ornament a vyslovená věta jako banalita, se teprve jejich spojením odhalí grotesknost lidského konání a směšnost uvažování v zaběhnutých stereotypech mužského a ženského principu. Herecká akce, fyzické jednání a prvky tanečního divadla tak společně vytvářejí působivou ilustraci chování a uvažování v extrémně emotivní životní situaci, jakou taková první schůzka představuje.“ (Saša Hrbotický, Aktuálně.cz)

Délka představení 50 minut bez přestávky.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie / Directed by: Adéla Laštovková-Stodolová. Kostýmy / Costume designer: Eva Suchánková. Hudba / Music by: Petr Kaláb. Choreografie / Choreography: Adéla Laštovková-Stodolová.

    Hrají / Cast: Jan Meduna, Eva Hacurová, Veronika Lazorčáková, Lenka Veliká, Marie Turková, Jakub Tvrdík, Jiří Wohanka, Čeněk Koliáš

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky