Dobrý proti severáku

CINÉ XIII THÉÂTRE PARIS - FR

Romantická komedie podle celosvětově populárního bestselleru Daniela Glattauera. Může náhodně odeslaný e-mail změnit směr vašeho života? Jeden malý překlep a e-maily od Emmi náhodou přistanou v e-mailové schránce jistého Léa. Jeden e-mail střídá další a konverzace nabírá na obrátkách, zvědavost, humor a vášeň ale posouvají jejich dopisování do temných končin. Je snad něco víc vzrušujícího, než svěřit se neznámému člověku? Kam až je tato známost zavede? Sice se ani skutečné upřímnosti, ani fyzického setkání v představení nedočkáme, ale je nám odhaleno tajemství, co vše může být při virtuální schůzce v sázce. Jakým způsobem narůstá touha a jak jsou provázány představivost s realitou a fantazie s konkrétností? Užijte si s námi tuto romantickou komedii pro dva herce a nahlédněte do zrození milostného citu z vášně, fantazie a humoru.

„Zvolila jsem jednoduchou, čistou scénografii, abych mohla nechat prostor divácké představivosti. Kulisy jsou symetrické – jednoduché přenosné stolky, postavené před herce, se v průběhu představení postupně proměňují a vytvářejí tak nové hrací prostory. Vytvořené konstrukce umožňují ztvárnit vnitřní i vnější svět obou postav. Snažím se stavět do popředí herce. Jejich plynulé a dynamické rozhovory podtrhují spontánnost e-mailové konverzace a vyzdvihují humor představení. Divák může vstoupit do soukromí obou postav. Při sledování korespondence hlavních hrdinů se nám se značnou lehkostí odkrývají obecně známé duševní pochody, které zná téměř každá dvojice, což činí tento text jednoznačně moderní a aktuální.“ (Judith Wille, režisérka)

„Pokud Váš e-mail funguje, je vše v pořádku. Pokud ale fungovat přestane, vznikne ... milostný příběh? Velmi příjemné představení podle knihy Daniela Glattauera, které se pousmívá výdobytkům moderní doby. V čele s vynikajícími herci Caroline Rochefortovou a Stéphanem Duclotem.“ (Le Figaro magazín)

„Pokud někomu píšeme e-mail, můžeme občas přehodit nějaké to písmeno. A právě to se stane milé Emmi, která namísto odhlášení předplatného jistého nadbytečného deníku odešle e-mail okouzlujícímu Léovi. Následuje série pikantních dialogů, které odkrývají humor obou postav. A tomuto druhu humoru, jak všichni dobře víme, je velmi těžké odolat. Bezpochyby nic nového pod sluncem, alespoň co se otřepanosti tématu týče. Naštěstí pro nás má autor Daniel Glattauer pod čepicí a umožňuje nám s potěšením sledovat korespondenci sympatického páru, stejně jako herecké výkony Stéphana Duclota a především Caroline Rochefortové, s velkou dávkou šarmu. Divák se tak může setkat s živoucími postavami, co dokáží dojmout. Právě díky nim je toto téma nesmrtelné.“ (FigaroScope)

„Kam až je tato vtipná hra lásky a náhody zavede? Kdyby se předmět této komedie, zábavný i něžný zároveň, nerozvinul tak ztřeštěně originálním způsobem, nechali bychom se pozvolna svést tímto virtuálním laškováním. Největší zásluhy na svěžím provedení této hry připadají hercům – Caroline Rochefortové a Stéphanu Duclotovi.“ (Télérama Sortir)

Délka představení 80 minut bez přestávky.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie: Judith Wille. Výprava: Denise Heschl. Hudba: Martina Eisenreich. Umělecká spolupráce: Emmanuel Soto.

    Hrají: Stéphane Duclot, Caroline Rochefort.

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky