Hamleti

Jan Mikulášek, Dora Viceníková a kol.

DIVADLO NA ZÁBRADLÍ PRAHA - CZ

Sonda do hereckého srdíčka vyříznutého motorovou pilou. Sedm Hamletů, sedm stejně oblečených herců ve stejné roli, představující pomyslný vrchol hereckého mistrovsví. Ani v jednom z případů na ni ale během představení nedojde. Původní inscenace tvůrčího týmu Mikulášek – Viceníková totiž není ani tak o Hamletovi, jako spíše o jeho představitelích. O hercích. O hraní. O divadle. A taky o předstírání. Kolik osobností herci pojmou, a jak to odskáčou? Je herectví opravdu vysněným povoláním? Má režisér vždycky pravdu? Co všechno se na jevišti nesmí? Proč děti a zvířata nemají hrát divadlo? Čeká vás to a mnohé jiné ze zákulisí divadelního světa.

„V desítkách krátkých situací, nejčastěji uzavřených satirických skečů, aktéři popisují a často také ironizují specifika a obtíže své profese: postupy nutné ke stržení publika, zapomínání textu ve stáří, marné čekání na vysněnou roli, splývání role a představitele a podobně.“ (Vojtěch Poláček, kulturissimo.cz)

„Tvůrcům se do inscenace podařilo s patřičně sebeironickým nadhledem vměstnat snad všechny postřehy o životě kolem divadla a herectví vůbec. Oceňuji, že se jedná o komplexní a především nic nezastírající pohled, přičemž někdy k vyjádření myšlenky postačilo třeba jen gesto dané postavy. J. Mikulášek vytvořil další inscenaci ve stylu ne nepodobném svým ostatním pracem, nicméně díky schopnosti přesně pojmenovat stav věcí je dalším zářezem do jeho soupisu úspěchů.“ (Jiří Landa, i-divadlo)

Délka představení 90 minut bez přestávky.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie: Jan Mikulášek. Scéna: Marek Cpin. Kostýmy: Marek Cpin. Hudba: Jan Mikulášek. Dramaturgie: Dora Viceníková.

    Hrají: Jana Plodková, Petr Čtvrtníček, Jiří Vyorálek, Honza Hájek, Jakub Žáček, Ivan Lupták, Václav Vašák.

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky