Hit, Tell the Difference

La Putyka

La Putyka, Praha

Hit je o kulturních nárazech. O nárazech jednotlivých poetik Cirku La Putyka a Future Vision Acrobat. Hit je o předsudcích. Hit je o snech. Hit je oslava. Hit je o ženě. Hit je o mámě. Hit je o úsměvu. Hit je něco, co má smysl.

Unikátní projekt propojující akrobaty, tanečníky, herce a muzikanty ze Rwandy, České republiky a Kanady vznikal v Praze i přímo ve Rwandě, kde principál Cirku La Putyka Rostislav Novák mladší i s částí souboru zkoušel spolu se zdejšími artisty a hudebníky.
„Do Prahy přijede deset umělců ze Rwandy, někteří z nich jsou děti, někteří sirotci, někteří bez domova, někteří muzikanti, někteří flyeři, někteří akrobaté. Společně se potkají se členy Cirku La Putyka a jejich hosty,“ slibuje Rostislav Novák mladší. Na jevišti uvidíme také nejlepšího českého skokana na trampolíně Naima Ashhaba. Hudbu pro Hit skládá Honza Křížek, frontman Walk Choc Ice a člen Blue Effect, společně s kmenovým zpěvákem Cirku La Putyka Andrejem Rádym a klavíristou Adamem Novotným. Scénografem je Antonín Šilar.

K projektu vzniká také dokumentární film, který půjde do distribuce v roce 2018. Ukázky z filmu budou k vidění již na letošním ročníku festivalu Letní Letná, kde bude zároveň natáčen i další materiál.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie / Directed by: Rostislav Novák ml.; Scéna / Stage design: Antonín Šilar; Kostýmy / Costume designer: Kristýna Záveská; Choreografie / Choreography: Dora Hoštová; Hudba / Music by: Jan Křížek, Andrej Rády, Adam Novotný; Světla / LIght design: Jiří “Zewll” Maleňák.

    Hrají / Cast: Emile Pineault, Zbyněk Šporc, Naim Ashhab, Elisee Niyonsenga, Niyobuhungiro Em- manuel, Patient Bahati, Anaclet Nsabimana, Gisubizo Emmanuel, Nshuti Emmanuel, Abubakal Haki- zimana, Justin Ntwali, Abubakar Niyobuhungiro, Theogene Nsengiyumva.

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky