Iris

Tantehorse​

příbramský stand-up aneb rodina základ života

Se vší skromností to vypadá, že už jsem se z největší žumpy svýho života dostala.
V deseti letech jsme neznala slova jako mikrovlnka a kávovar. Na sedmdesáti pěti metrech čtverečních nás bydlelo někdy až třináct. Vztahy? Jaký máte na mysli?
Mám na sebe nárok být zdravá. Snažím se uvěřit tomu, že za něco stojím a že má smysl každej den vstát. Potřebuji váš souhlas. Člověk se chce zabít a má doma tak akorát ibuprofen. Dostanu se někdy z toho bahna? Klobouk dolů před vaší výdrží...Já bych se sebou nevydržela. Pomoc je tak trochu moc. Stačilo! Mám vás ráda jako flašku. Tady je srandy jako na hřbitově. Já ty emoce na jevišti umím, mám nastřádáno. Chcete radši slyšet nějaký vtip? Dnes už jsem mým největším nepřítelem jen já sama.

„Série Invisible o neviditelných ženách vznikla v roce 2020 z osobní touhy zviditelnit autobiografické příběhy žen, výjimečných umělkyň, které z různých důvodů zmizely z centra pozornosti a nebo se do něj nikdy nedostaly. Ať již díky politickým událostem, věku, nedobrovolnému konci kariéry či dědičné zátěži tvořily a tvoří tyto umělkyně tak trochu navzdory. První díl patří Haně Frejkové, jejíž otec byl popraven ve Slánského procesech a Frejková, dnes osmasedmdesátiletá odehrává a odzpívává svůj vlastní příběh. Druhý díl je o primabaleríně Barboře Vašků Kaufmannové a jejím né zcela dobrovolném konci kariéry a prázdnotě po ní. A třetí díl je věnován herečce Iris Kristekové, která navzdory transgeneračním traumatům a extrémní sociální situaci dokázala jít za svým snem a předávat sílu dál. Cílem projektu je destigmatizace a empatický přístup k těm, kteří zažili něco podobného, naznačení východisek a drobných osobních vítězství. Po zkušenosti s Baletkami a předešlými díly Invisible, věřím v to, že umění má moc léčit. Divák si v něm bezpečně odžívá své vlastní neregulované psychické obsahy, ať již vědomě či nevědomě," říká Miřenka Čechová

Všechny díly Invisible se stále hrají v Paláci Akropolis v produkci souboru Tantehorse, jenž se dlouhodobě zabývá palčivými tématy, netradičními divadelními formami a multižánrovými projekty a nabízí příležitosti novým tvůrcům.

Délka představení 1:20 bez přestávky

 • Obsazení a tvůrci

  Scénář: Iris Kristeková, Miřenka Čechová
  Koncept a režie: Miřenka Čechová
  Hraje: Iris Kristeková
  Hudba: Martin Tvrdý
  Kostýmy: Petra Vlachynská
  Světelný design: Filip Horn
  PR: Adéla Brabcová
  Produkce: Tantehorse, Jakub Urban
  Koprodukce: Palác Akropolis

 • Galerie

 • Kalendář

  Datum Inscenace Scéna Vstupenky