Je úchvatná!

Peter Quilter

Divadlo Na Jezerce

Komedie o nejhorší zpěvačce na světě.

Komedie „Je úchvatná!“ vznikla pod režijní taktovkou Jana Hřebejka. Po divácky úspěšných titulech Manželské vraždění, Kumšt, Na dotek, Musíme si pomáhat a Práskni do bot se publikum Divadla Na Jezerce dočkalo další - v pořadí už šesté - Hřebejkovy režie na této scéně. Hlavní postavou příběhu, jenž se opravdu stal, je Florence Foster Jenkinsová, která je přesvědčena, že je obdařena pěveckým talentem. Její hlas je výjimečný – výjimečně příšerný. A představte si – vyprodá Carnegie Hall! Jak je to možné? Přijďte si pro odpověď do Divadla Na Jezerce.

"Tančit dvě hodiny na hraně trapnosti a nikdy do ní nespadnout, naopak, učinit z tohoto tance metaforu tanců, které se za hranou trapnosti dějí dnes a denně kolem nás - a už ani nejsou k smíchu, spíš k pláči - to vše vyžaduje bez ironie obrovský talent a umění!
Bravo, paní Jitko Sedláčková, za báječné dvě hodiny smíchu vpravdě formanovského (připomnělo mi to Konkurs a desítky dalších jeho opusů)."

Vladimír Just 2.05.2018

"Jenkinsová nevydala intonačně čistý tón, vozila se stupnicemi jak ve špatně seřízeném výtahu, a při jejím přednesu přeslavné árie Mozartovy Královny noci, které mistr předepsal pověstné, nejednou pěvkyní nedosažitelné f³, se studem chvěly i lustry. Češi mají však smysl pro humor ve škále od cimrmanovské mystifikace až po švejkovskou kontraproduktivní horlivost. Inscenaci Na Jezerce nijak nepodcenili jen s vektorem úsměšku nad společností sarkasticky adorovaným diletantstvím. To přenechali české politice…"

Z recenze J. P. Kříže v deníku Právo

Délka představení: 110 minut s přestávkou

 • Obsazení a tvůrci

  Osoby a obsazení: 

  Florence Foster Jenkinsová --- Jitka Sedláčková
  Dorothy --- Miroslava Pleštilová
  Paní Verindah-Gedgeová --- Libuše Švormová
  St Clair --- Jan Hrušínský
  Cosma McMoon --- Václav Tobrman


  Režie: Jan HŘEBEJK
  Překlad: Pavel DOMINIK
  Scéna a kostýmy: Jan ŠTĚPÁNEK
  Produkce: Jan HRUŠÍNSKÝ
  Pohybová spolupráce: Jana HANUŠOVÁ
  Hudební nastudování: Irena PLUHÁČKOVÁ
  Asistentka režie: Nikola HRKĽOVÁ

 • Kalendář

  Datum Inscenace Scéna Vstupenky