Job Interviews

Petr Zelenka

JIHOČESKÉ DIVADLO ČESKÉ BUDĚJOVICE - CZ

Nová komedie Petra Zelenky v autorově režii! Hlavní hrdinka Věra je majitelka castingové agentury. Obsazuje bezejmenné herce a herečky a zastupuje i pár těch skutečně slavných. Pár lidem se klaní, ale většinou jich pohrdá. Její cynismus je pověstný, ale ona má své kouzlo. Zdá se, že ve svých padesáti letech má před sebou závratnou kariéru. Místo toho ale sledujeme její velkolepý pád. Žena-workoholik, které se nejprve rozpadnou vztahy v rodině, aby následně přišla i o svoji práci. Sonda do hlubin zábavního průmyslu a cynické doby, která pokrytecky hlásá, že cynismus již není v módě. Přichází čas, kdy se každý ke každému bude chovat hezky. Kdo tomu uvěří, dopadne opravdu špatně. Herečka Věra Hlaváčková se za svou roli ocitla v nejužší nominaci na celostátní Cenu Thálie!

„Zelenkův humor je anglicky suchý jako krajíček chleba z topinkovače a rovněž poučeně rozlámaný do krátkých, úsečně pointovaných obrazů. (...) Herecké výkony jsou plně v souladu s žánrovým vymezením inscenace jakožto svižné morality postavené na dějové zkratce a stručné charakterizaci s nejnutnější psychologickou výbavou. Mobilní scéna i jednoduché kostýmy rovněž slouží dynamice představení, která se nezadrhává na estetických podružnostech. Divácky nejspolehlivějším „mazadlem“ i tak zůstává Zelenkův smysl pro humor, který jej, a tím pádem ani jeho hlavní postavu, neopouští ani při popisu volného pádu na lidské dno." (Richard Erml, Divadelní noviny)

Délka představení 140 minut s přestávkou.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie: Petr Zelenka. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Dramaturgie: Olga Šubrtová.

    Hrají: Věra Hlaváčková, Jan Dvořák, Martin Hruška, Lenka Krčková, Pavel Oubram, Teresa Branna, Jan Hušek, Taťána Kupcová, Ondřej Veselý.

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky