Divadlo v Dlouhé
Černá komedie ze středoevropské kuchyně
Otec, matka a dospívající dcera se chystají na rodinnou návštěvu, aby podpořili ovdovělou příbuznou. Teta ovšem přichází v plné síle v doprovodu syna a s kartonovou atrapou otce. Podává se polévka. Všichni hrají hru na rodinné setkání, koneckonců kartonový host je pozoruhodný společník. Před hlavním chodem si jde lehnout a prvotní rozpaky se mění v kolotoč otázek. Jak sdílet stůl s někým, kdo se zuby nehty drží své iluze? Jak dlouho je možné a správné ji udržovat? Jak dlouho je možné zakrývat realitu? U dezertu už mladá generace pokládá provokativní otázky a fasáda se začíná rozpadat. Do jaké míry potřebujeme (patriarchální) řád a kde je naopak důležitá otevřenost novému? Nejsou z papundeklu (kartonu) i hodnoty a hesla, která si u rodinných stolů potvrzujeme? Otec je mrtvý, ať žije otec!
Délka představení 1:35 bez přestávky
Překlad Tatiana Notinová Režie Michal Vajdička Dramaturgie Tereza Marečková Scéna Pavol Andraško Kostýmy Katarína Hollá Hudba Michal Novinski Spoluautor hudby Ľubomír Gašpar Pohybová spolupráce Denny Ratajský
Účinkují Klára Oltová Eva Jan Sklenář Karel Magdalena Zimová Jitka Štěpánka Fingerhutová Magda (alternace) Kristýna Jedličková Magda (alternace) Miroslav Zavičár Hugo
Na našich stránkách používáme cookies. Díky nim můžeme lépe pochopit, co vás zajímá a jak náš web vidíte. Zároveň nám umožňují snazší tvorbu obsahu a správu webu. Kliknutím na tlačítko „Přijmout vše“ nám dáte souhlas s využíváním souborů Cookies - více zde.