Macocha

Petra Hůlová, Kamila Polívková

HaDivadlo Brno / Studio Hrdinů Praha

„Škoda jen, že je vždy nutné začít od sebe.“

Jsem spisovatelka. Byla jsem spisovatelka. Byla jsem manželka, matka, intelektuálka. Byla jsem umělkyně. Chtěla jsem. Nechci. Vidím se a vidím je. Vidím rozostřeně!

Vypravěčka – jako Elfriede Jelinek červené knihovny – stojí v noci na balkóně a shlíží dolů na lidi. Vzpomínky jí unikají a roubují se navzájem. Na dně které lahve se ztratilo dítě, kde vyprchala láska k muži? Jeden Jarda, mlčky stínující v obrazech z minulosti, a před ním pět hereckých hlasů – pět fází života rozpité identity! Revize feministické touhy po nezávislosti, po individuálním právu organizovat si svůj životní monolog, ovšem bez zábran a vědomí následků?

„Nový společný projekt HaDivadla a Studia Hrdinů nabízí sugestivní sondu do světa frustrací a nejtemnějších hlubin ženské psychiky. Třebaže autorčin tvrdý, extrémně sebestředný úhel pohledu může diváka občas poněkud iritovat, režijně-výtvarné uchopení tématu i přesvědčivé herecké ztvárnění inscenace se jakýmkoliv pochybnostem úspěšně brání.“ (SAŠA HRBOTICKÝ, Ihned.cz, 12. 9. 2017)

  • Obsazení a tvůrci

    Úprava a režie / Text arrangements and directed by: Kamila Polívková; Dramaturgie / Literary ad- viser: Matěj Nytra; Scéna, live projekce a světla / Stage designer, live projection and light designer: Antonín Šilar; Kostýmy / Costume designer: Zuzana Formánková; Hudba / Music by: Ivan Acher.

    Hrají / Cast: Lucie Andělová, Marie Ludvíková, Táňa Malíková, Simona Peková, Kamila Valůšková.

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky