Matka

Florian Zeller

MĚSTSKÉ DIVADLO KLADNO - CZ

Anna byla vždy dobrou matkou. Milovala ty chvíle, kdy každý den připravovala svým dětem snídani, vozila je do školy, na kroužky. Jenže děti odrostly. A Anna musí trávit dlouhé dny sama. A manžel je jí možná nevěrný. Určitě jí je nevěrný! A syn nezavolá a tahá se s tou... holkou. Kdyby se tak jen vrátil! Zase by mu připravila snídani. Nebo by si oblékla nejlepší šaty a vzala ho na Frutti di Mare! A blíží se Den matek... Tato hořká komedie vynesla svému autorovi Florianu Zellerovi Moliérovu cenu za nejlepší francouzskou hru roku 2011. Krize středního věku je zde cele reflektována očima hlavní hrdinky a nabízí tak obrovskou příležitost pro výraznou herečku středního věku. V kladenské inscenaci se jí skvěle zhostila Alena Štréblová. V rámci festivalu pak hru můžete zhlédnout jako dvojpředstavení s další slavnou hrou Floriána Zellera, kterou je tematicky spřízněný Otec.

„Alena Štréblová přesně vystihla všechny polohy ženy, která se nemůže smířit s faktem, že se její život posunul do další fáze.“ (Jiří Landa, i-divadlo.cz)

Florian Zeller (*1979) je francouzský prozaik a dramatik označovaný kritikou za jednoho z nejtalentovanějších francouzských autorů současné mladší generace. Téměř všechny jeho literární i divadelní texty získaly nějaké významné francouzské ocenění. Jeho hry patří po celém světě k nejuváděnějším francouzským textům, kterým se nevyhýbá ani londýnský West End či newyorská Broadway.

Délka představení 80 minut bez přestávky.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie: Petr Štindl. Scéna: Jitka Fleislebr. Kostýmy: Jitka Fleislebr. Dramaturgie: Marie Nováková.

    Hrají: Alena Štréblová, Petra Tenorová, Petr Buchta, Tomáš Petřík.

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky