Medeia

Nebeský - Trmíková - Prachař

Nebeský - Trmíková - Prachař, Praha

Za chvíli, až budeš trpět až do dne své smrti, pomysli, Iásone,
že žila jednou dívenka Médeia, náročná a čistá.
Malá něžná Médeia ležela s roubíkem v ústech na dně té druhé. Bojovala úplně sama, nepoznaná, bez pomoci.

Divadelní projekt „Médeia“ je zpracováním jednoho z nejkrutějších příběhů lásky, zrady a pomsty, který byl kdy napsán. Scénář se inspiruje, propojuje a zpracovává texty Senecy, Anouilha, Christy Wolfové, Ingeborg Bachmannové, Oscara Wildea, Vojtěcha Nebeského a Lucie Trmíkové.

Médeia je přemítáním o tom, kdy a za jakých okolností se člověk vylévá z břehů lidskosti. Je sondou do duše, která přestává být lidskou, kdy člověk přestává být člověkem, kdy překračuje meze lidství.

„Scénář propojuje úryvky ze Senecy, Anouilhe, Christy Wolfové, Ingeborg Bachmannové, Oscara Wildea, Vojtěcha Nebeského a Lucie Trmíkové. I v této rovině se slučuje minulost se současností a snad i budoucností v jeden celek. Lamentace střídá poezie. Podle toho, z jaké předlohy je část textu použita. Ukazuje se tak, že nic není černobílé, i když protikladnost mužského a ženského principu je podstatou všeho.“ (LENKA DOMBROVSKÁ, Divadelní noviny, 19. 2. 2018)

 • Obsazení a tvůrci

  Režie a scéna / Directed and stage designe by: Jan Nebeský; Scénář / Script: Lucie Trmíková; Kostýmy / Costume designer: Petra Vlachynská; Hudba / Music by: Jan Šikl; Výtvarná spolupráce / Design cooperation: Igor Korpaczewski a Margita Titlová.

  Hrají / Cast: Lucie Trmíková, David Prachař, Jan Šikl.

 • Galerie

 • Kalendář

  Datum Inscenace Scéna Vstupenky
  Úterý 26.6.2018
  od 16:00
  Nebeský - Trmíková - Prachař
  Medeia Nebeský - Trmíková - Prachař, Praha

  Divadlo evropských regionů

  Studio Beseda Koupit vstupenky »