Nad Sázavou

Michal Zetel, Jaroslav Čermák ml.

Horácké divadlo Jihlava

„ Pojď se mnou tam, kde nebe je vysoké a modré a kde oblaka bílá rychleji než kde jinde plují. Slyšíš tu píseň větrů v korunách borovic? … A večer oheň táborový tam do tmy pak zasvítí a vyvolá v tobě pocity, které otřesou tvou duší …”

Původní muzikál, který autorskou cestou mapuje různorodost jednoho z nejdéle provozovaných českých hnutí - trampingu.

Kde jinde by měl vzniknout muzikál věnovaný českém fenoménu trampingu, než uprostřed divoké Vysočiny. Autoři textu původního „trampikálu“, Michal Zetel a Jaroslav Čermák, společně s autorem hudební části Mariem Buzzi, přináší příběh zpod korun stromů, v němž se proplétají čtyři různorodé skupiny táborníků.

Náruč lesa tak pojme skupinku pravověrných trampských pamětníků, kteří se do ní uchylují už bezpočet let. Rovněž se sem vydává rodinka, jež přijela zdolat přírodu a pokořit své tábornické limity. K vlastnímu překvapení se zde ocitají i zatoulané hvězdy trampského hudebního nebe. A do čtveřice lesní tišinu rozrazí přítomnost "lufťáků" s hlučným pohodlím karavanu. 

Za noci, jež umí zaskočit, se tak u ohně tábořiště splétají nesourodé osudy, charaktery i povědomě znějící hudební motivy.

Délka představení 1:55 s přestávkou

 • Obsazení a tvůrci


  Dramaturgie: Jaroslav Čermák ml. Výprava: Eva Jiřikovská. Hudba: Mario Buzzi. Pohybová spolupráce: Anna Korba Vanacká. Režie: Michal Zetel.
   

  Hrají:

  Zdeněk Stejskal, Vít Hofmann, Svetlana Hruškociová, Gabriela Schottnerová, František Maňák, Petr Soumar, Alžběta Bohdanová, Barbora Bezáková, František Mitáš, Lucie Sobotková, Josef Kundera, Milan Šindelář, Ondřej Šípek, Taťána Schottnerová, Lenka Schreiberová, Stanislav Gerstner, Eva Kaplerová, Jakub Škrdla
   

 • Kalendář

  Datum Inscenace Scéna Vstupenky