Nick

Petra Tejnorová, Jan Tošovský

STK CONCEPT PRAHA - CZ

Autorský jevištní kaleidoskop podle skutečné události. Příběh napínavější víc než všechny televizní kriminálky aneb některé příběhy jsou natolik pravdivé, že jim neuvěříte. Inspirací pro vznik inscenace byla skutečná událost z amerického Texasu, kde se jednoho dne ztratil třináctiletý chlapec, aby se o tři roky později objevil ve Španělsku. Jeho příběh je vyprávěný pohledem tří aktérů, umocněných promítáním filmových záběrů, reflektujících dění na jevišti ze všech úhlů. Veškerý vývoj událostí se postupně skládá před očima diváků a odhaluje své temné stránky. Každá nová informace je dílek skládačky, který může zapadnout na různá místa. Nové úhly pohledu, nová data mohou zcela proměnit vyznění událostí. Hlavním vyšetřovatelem zde pak není nikdo jiný než samotný divák, který si sám skládá svůj příběh, vidí různé úhly pohledu a musí se rozhodnout, čemu uvěří, a ke které verzi se přikloní...

„Bylo by pro mě ideální, kdyby z představení každý odešel s vlastní verzí příběhu. Zajímají mě momenty, kdy se publikum rozchází, jedni diváci nevědí, proč se v tenhle moment ti druzí smějí, protože jim to směšné nepřijde a naopak. Divácký názorový rozptyl je to, co mě zajímá – ne jednotné stádo, které přišlo bez zapojení vlastní hlavy zhlédnout ‚jednu jedinou pravdu‘, která se na jevišti odehrává, ale ve skutečnosti neexistuje.“ (Petra Tejnorová)

Délka představení 75 minut bez přestávky.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie: Petra Tejnorová. Scéna: Adriana Černá. Kostýmy: Adriana Černá. Hudba: Jiří Konvalinka. Dramaturgie: Jan Tošovský.

    Hrají: Hana Vagnerová, Michal Sieczkowski, Jiří Konvalinka.

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky