O hezkých věcech, které zažíváme

Jan Frič

Divadelní společnost Masopust

Sociálně angažované pásmo

"Dobrotou člověk nikdy ničeho nepokazí, kdežto sebemenší zrnko smutku, puštěné v čistou studánku srdce, všecku vodu zasmuší - a nač?" Padesát stínů dobra.

Sociálně angažované pásmo O hezkých věcech, které zažíváme navazuje na ohledávání hranic divadla, které Jan Frič započal v inscenaci Andělé mezi námi. Divadlo je pro herce společnosti Masopust především místo setkávání. Setkávání a sdílení... Bez masek a šmínků, jen tak prostě být s těmi, které máme rádi. Při vší citové vyprahlosti a odcizení dnešního světa je tu ještě ostrůvek blízkosti a něhy, kde můžeme beze strachu odložit své starosti a ponořit se do nejvyšší dobroty, kterou je vzájemnost a dobré slovo, šeptané od srdce. Dopřejme si tolik odstínů dobra, kolik jen uneseme!

V intimním pokojíku Eliadovy knihovny je k tomu ta nejlepší příležitost.

Režijního a autorského vedení inscenace se ujal Jan Frič. Textové inspirace zahrnují básně Jakuba Demla, Lao´c nebo úryvky ze Zlaté knihy Receptáře. Herecky a částečně i autorsky se na inscenaci podílejí Tomáš Dianiška, Richard Fiala, Radovan Klučka, Jiří Panzner a Lukáš Příkazký.

Délka představení 1:25 bez přestávky.

  • Obsazení a tvůrci

    režie: Jan Frič  dramaturgie: Tereza Marečková  kostýmy: Pavla Kamanová  hudba: Jakub Kudláč

    Hrají: Tomáš Dianiška, Richard Fiala, Radovan Klučka, Jiří Panzner a Lukáš Příkazký

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky