Orfeus

Ovidius

Tygr v tísni Praha

Orfeus, “pěvec zrozený bohy”, úpí nad dvojí ztrátou své ženy Eurydiky. Jeho umění obdivuje celý svět: Vzrostlé kaštany přišly, topoly přišly, i kamínky z Orlice vyskákaly, aby si poslechly Orfeovy písně. Jen jeho milá zůstává v říši stínů.

Inscenace inspirovaná Ovidiovými Proměnami a dalšími antickými a orfeovskými texty.

„Nebeský s šesticí účinkujících (kromě Davida Prachaře a Lucie Trmíkové je to ještě čtveřice tanečníků ze skupiny 420People) rozehrávají zběsilý rej, ve kterém se odkazy na antické mýty prolínají s úvahami o smrti, lásce a o incestu.“ (VLADIMÍR MIKULKA, Divadelní noviny, 3. 10. 2017)

„Funguje tu ovšem ještě jedna zásadní a podstatná záležitost: všechny akce pohybových dvojic jsou v hlubokém souladu se smyslem celého představení, nejsou jen jakýmsi ozdobným přídavkem. Jsou totiž nikdy nekončícím zápasem, bojem, v němž nejde tolik o to, porazit toho druhého, ale spíše si uvědomit sebe sama.“ (JAN CÍSAŘ, Lidové noviny, 17. 9. 2017)

  • Obsazení a tvůrci

    Režie a scéna / Directed by and Stage designer: Jan Nebeský; Scénář a dramaturgie / Script and literary adviser: Martin Hýča; Scéna a kostýmy / Stage designer and Costume designer: Petra Vlachynská; Hudba / Music by: Jan Šikl; Choreografie / Choreography: Václav Kuneš.

    Hrají / Cast: David Prachař, Lucie Trmíková, Jaroslava Janečková, Simona Machovičová, Filip Staněk, Václav Kuneš

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky