Oslava

Jaroslav Rudiš, Petr Pýcha

To ví přece každej včelař, že je těch období pět – jaro, léto, podzim, zima a podletí…, tak to taky původně napsal - ANTONIO VIVALDI „PĚT ROČNÍCH OBDOBÍ.”

Vítejte v Lomnici nad Popelkou! Na zdejší zámek přijíždí rozhlasový štáb, aby posluchačům zprostředkovali výjimečné koncertní provedení Vivaldiho Čtvera ročních dob. Nikdo ovšem neví, že se místním organizace poněkud vymkla z rukou a že budou postaveni před svérázný plán. A už vůbec nemohou tušit, že Vivaldi napsal původně ročních období pět.
Autorský tandem Rudiš - Pýcha (Léto v Laponsku, Lidojedi, Vánoce na poušti, Skokani) píší komedii přímo na tělo Klicperova divadla. Komedii, jež si pohrává s historií a mystifikací, a hlavně si dělá legraci z nás samých - lidí, kteří sice žijí na malém městě, ale neztratili velké sny. A hlavně: “Co Čech - to muzikant!”
 
Jaroslav Rudiš je držitel Ceny Jiřího Ortena, Ceny Alfréda Radoka nebo Ceny Karla Čapka. Jeho knihy byly přeložené do mnoha jazyků. S výtvarníkem Jaromírem 99 vytvořil kultovní komiks Alois Nebel a v současnosti si můžete přečíst jeho skvělý román Winterbergova poslední cesta. Petr Pýcha, držitel Českého lva nebo Ceny Alfréda Radoka, je jako scénárista podepsán pod oceňovanými filmy Všechno bude, Atlas ptáků nebo rozhlasovými hrami Benzína Dehtov, Bulhar nebo Víc než Paříž.

„…mně stačilo, jak táta furt cvičil na housle, a von cvičil furt – když s náma byla ještě máma, tak se muselo čekat s obědem, dokud nedohraje, takže jsme kolikrát jedli až večer…  jsme prakticky večeřeli oběd – bylo to fakt na palici… Nemůžete mít rád housle, když vás úplně serou…“

Režie: Pavel Khek
Světová premiéra 18. května 2024 na Hlavní scéně

 

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky