Otec

Florian Zeller

PŘEDSTAVENÍ ZRUŠENO - Prohlášení Mgr. Blanky Bendlové

MĚSTSKÉ DIVADLO KLADNO - CZ

Co se honí hlavou stárnoucímu otci? André je v penzi. Býval tanečníkem. Nebo inženýrem? Určitě tanečníkem. Jenže teď nemůže najít své hodinky. Vzala mu je ošetřovatelka, kterou najala jeho dcera? A která dcera? Absurdní rodinné drama o tom, jak stáří proměňuje pohled na domov, osobní věci, příbuzné i sama sebe. Hit současné divadelní Paříže, který se nově uvádí také v londýnském West Endu i na newyorské Broadway, napsal francouzský dramatik Florian Zeller a byl za ni oceněn nejprestižnější francouzskou divadelní trofejí – Moliérovou cenou za nejlepší hru roku. V české premiéře ji můžete vidět v podání kladenského souboru a to rovnou jako dvojpředstavení společně s tematicky spřízněnou a neméně úspěšnou Zellerovou hrou Matka.

„Miloslav Maršálek vytvořil jevištní studii člověka, který díky Alzheimerově chorobě postupně ztrácí pevnou půdu pod nohama a stává se čím dál víc zmatenějším. Režie dokázala dění nazírané z několika úhlů – jak z pozice touto nemocí postiženého člověka, tak jeho blízkých, zpřehlednit a silný příběh podat nevtíravou formou bez zbytečných odboček. Sugestivní podívaná.“ (Jiří Landa, i-divadlo.cz)

„Ta hra je puzzle, ve kterém vždycky chybí jeden dílek, ale nikdy není přesně zřejmé, který. (...) Každý okamžik hry se zároveň tváří jako něco jiného,“ (Florian Zeller)

Délka představení 90 minut bez přestávky.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie: Petr Štindl. Scéna: Jitka Fleislebr. Kostýmy: Jitka Fleislebr. Dramaturgie: Marie Nováková.

    Hrají: Šárka Opršálová, Marie Štípková, Jan Grundman, Miloslav Maršálek, Miloslav Tichý, Petra Tenorová.

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky