Poker Face

Petr Kolečko

JIHOČESKÉ DIVADLO ČESKÉ BUDĚJOVICE - CZ

Světová hvězda v pokeru, milionářka, cynická čtyřicetiletá bestie bývala před dvaceti lety dívkou cinkající klíči, plnou ideálů a víry, že „dobro a láska zvítězí nad lží a nenávistí“. Teď má dvacetiletou dceru, která je s 14,3 % pravděpodobností dcerou Václava Havla, a moc si s ní neví rady. A rodinné pohodě taky dvakrát nepřidá, když dceřin přítel zatouží nejen po maminčiných milionech, ale i po mamince samotné... Hra Poker face vznikla jako součást mezinárodního projektu Generační ikony, iniciovaného Divadlem Letí. Tento projekt měl představit pohled třech současných autorů na téma ikon jednotlivých generací v různých zemích Evropy. Petr Kolečko zareagoval právě hrou Poker face a tématem „pravda a láska vždy nevítězí“.

„Scéna, dialogy, děj – prostě všechno jak má být. K tomu české prostředí a dobové autentické záznamy, které zná snad každý, skutečný jazyk (puristé rozumějte přehnaně vulgární) – prostě vás to vtáhne. Řemeslně výborná práce. Po zaslouženém nadšeném potlesku jsem odcházel spokojen.“ (Ondřej Brynych, kulturne.com)

„Petr Kolečko se pokusil o celovečerní formát překračující mantinely ‚hříček‘, psaných především pro A studio Rubín. Bez servítků, s až cynickým humorem vystihl fungování dnešní společnosti, zištné motivace jednání, nelidskost. Když chce být někdo jiný, neobstojí, narazí, je skoro k smíchu. Je to s námi opravdu tak hrozné...?! Režisér vyšel z textu, soustředil se na podstatné, neexhiboval za každou cenu.“ (Pavel Širmer, i-divadlo.cz)

Délka představení 80 minut bez přestávky.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie: Thomas Zielinski. Scéna: Tereza Beranová, Thomas Zielinski. Kostýmy: Tereza Beranová. Dramaturgie: Olga Šubrtová.

    Hrají: Věra Hlaváčková, Jan Dvořák, Tereza Vítů, Jiří Suchý z Tábora.

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky