Popeláři

Dodo Gombár, Roman Sikora, Roman Holý

ŠVANDOVO DIVADLO PRAHA - CZ

Špinavý muzikál o čistotě. Švandovo divadlo uvádí industriální mirákl o nenaplněné lásce a třídění odpadu s hudbou frontmana Monkey Business a J.A.R. Romana Holého. Příběh pražského zázraku dnešních dnů, příběh, který by chtěl prožít každý malý kluk, protože každý malý kluk přece touží po tom, být popelářem. Přání připojit se k mužům, kteří ještě nad ránem zbavují město smetí, má i jeden mladý muž v podání Tomáše Červinka. A právě on je na začátku celého příběhu přidělen k sehrané partě čtyř zkušených popelářů. Spolu s nimi poznává krásy své nové práce a na svět začne postupně nahlížet z docela jiného úhlu: a spatří obrázek stejně svérázný a magický, jako jsou i jeho čtyři kolegové…

„Vyprávíme o mužské partě, o svobodě, o retrospektivách našich životů a samozřejmě taky o lásce,“ říká režisér a spoluautor Dodo Gombár, který je současně uměleckým šéfem Švandova divadla. Podle něj jsou Popeláři „lehce špinaví, industriální, otevření v jazyku i tématech, aby se na konci mohl udát zázrak.“

„Hudba je pro mne pořád hlavně zábava, krása a záležitost srdce. Navíc nerad chodím po prošlapaných cestách, takže popelářský muzikál bylo něco, na co jsem s chutí kývl," říká autor hudby Roman Holý.

Délka představení 155 minut s přestávkou.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie: Dodo Gombár. Hudba: Roman Holý. Scéna: Marek Hollý. Kostýmy: Lenka Odvárková. Choreografie: Václav Muška. Dramaturgie: Lucie Kolouchová, Libor Vodička.

    Hrají: Klára Cibulková, Miroslav Hruška, Robert Jašków, Tomáš Pavelka, Patrik Děrgel, Tomáš Červinek, Andrea Buršová, Zuzana Onufráková, Réka Derzsi, Blanka Popková, Adam Vacula, Filip Marhoul.

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky