Požitkáři

Jan Mikulášek, Dora Viceníková

DIVADLO NA ZÁBRADLÍ PRAHA - CZ

Smrt, skon, zánik, loučení, umírání. Témata, kterým se současná společnost vyhýbá jako čert kříži. A současně témata, kterým se i přes tuto úpornou snahu nevyhne ani jeden jediný z nás. Právě tímto životním paradoxem se zabývá autorská hra Jana Mikuláška a Dory Viceníkové. V hotelové lobby se schází podivná společnost, zdánlivě nemají nic společného, čas se pomalu vleče, možná se už zastavil. Hovory se vedou, nikdo neodchází, ale čas od času se někdo náhle loučí se životem... Hra o tom, že i ta nejsmutnější témata v sobě skrývají velké divadlo, rituály, klišé a fráze, které lze vnímat s nadsázkou a humorem.

„Emotivní podívaná evokující, byť možná někdy až příliš odlehčenou formou černého humoru, snad všechny lidské pocity spojené se smrtí a umíráním. Smutek, dojetí, únava, pocit ‚vysvobození‘, to vše a mnohem víc v sobě obsahuje výtvarně a hudebně precizně zpracovaná inscenace, kterou navíc zdobí perfektní souhra všech devíti herců. Jeden z největších divadelních požitků posledních měsíců.“ (Jiří Landa, i-divadlo.cz)

„Jan Mikulášek s Dorou Viceníkovou se opět pustili do díla, které je řetězcem volně navazujících scén na dané téma. Scénky jsou většinou zdařile pointované, ale občas se tématu smrti dotýkají jen velmi volně. Hlavní motiv tak vlastně jen dříme pod povrchem, nahoru se vydere jen občas. Pokud se tak stane, bývá to ale mrazivě působivé.“ (Lukáš Dubský, i-divadlo.cz)

Délka představení 75 minut bez přestávky.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie: Jan Mikulášek. Scéna: Marek Cpin. Kostýmy: Marek Cpin. Hudba: Miloslav König. Dramaturgie: Dora Viceníková.

    Hrají: Dita Kaplanová, Magdaléna Sidonová, Jana Plodková, Anežka Kubátová, Leoš Noha, Jan Hájek, Petr Jeništa. Miloslav König, Jakub Žáček.

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky