Revizor

Nikolaj Vasiljevič Gogol, David Drábek

Městská divadla pražská, Praha

Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?

Jeden den v provinčním ruském městečku. Neuvěřitelná explozivní anekdota o těch, jež majíc v péči blaho obce, pečují jen o blaho vlastní, a o tom jak naletí jinému typu „šmejda“, než jsou oni sami. Bravurní, věčná komedie ze třicátých let 19. století o parazitech, s jejichž světem zatřese jedině srážka s parazitem jiného druhu. Historka, kterou původně vyprávěl Gogolovi Puškin a která se posléze strašně nelíbila carovi.

Inu… Rusko není jen ruské kolo, ruské vejce, ruská ruleta a Máša a medvěd. Rusko je zemí geniální literatury, brutální satiry a monstrózních činovníků moci. A paradoxů. Jedl Čajkovský labardan? Kousal Vysocký karandaš? Měl Rasputin sabáčku? A vůbec, víte vy, co právě must have v Petrohradu?

Délka představení 2:20 s přestávkou

  • Obsazení a tvůrci

    Režie / Directed by: David Drábek, Dramaturgie / Literary adviser: Markéta Bidlasová, Scénografie / Stage designer: Marek Zákostelecký, Kostýmy / Costumes: Alexandra Grusková, Hudba / Music: Darek Král

    Hrají / Cast: Václav Kopta, Pavla Tomicová, Eva Leinweberová, Jiří Panzner, Tomáš Milostný, Oldřich Vízner, Viktor Dvořák, Evellyn Pacoláková, Maxime Mededa, Zdeněk Vencl, Tomáš Havlínek, Radim Kalvoda

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky