S úsměvy idiotů

Jan Vodňanský, Petr Skoumal, Jan Borna

DIVADLO V DLOUHÉ PRAHA - CZ

Literární kabaret navazující na textappealovou formu divadla, kterou proslavily zejména malé scény a autorské dvojice šedesátých let. Kabaretní tradice v Divadle v Dlouhé čítá už téměř dvě dekády. Nejnovějším počinem na tomto poli je pak kabaretní představení, jehož kostru tvoří písničky dvojice Vodňanský – Skoumal a maso-hořko-vtipné opusy režiséra Jana Borny, který se představí i jako básník. Zazní také anonymní poezie a nápisy ze zdí činžáků i toaletních kabinek posbíraných básníky Zdeňkem Troupem a Miroslavem Holubem.

„Nekoná se žádné okázalé umění, nabubřelá recitace a vyumělkované popěvování. Kabaret působí civilně, jako přátelské večerní setkání, kde nikdo nemá větší ambice než se jednoduše bavit. Diváci i herci jsou si blíž než obvykle, herci se s klidným svědomím nechávají odbourat sami sebou i publikem a divák pro tento večer přestává být dvě hodiny ztuhlým pasivním pozorovatelem dění na jevišti.“ (Barbora Švarcová, Generace21)

„Hvězdou večera byl ovšem jednoznačně Miroslav Hanuš, a to i když ponecháme stranou jeho podíl na režii (vedle Jana Borny). S kamennou tváří – vlastně úplně ‚neherecky‘ – vše pečlivě vysvětloval, přesně dávkoval ironii i docela decentní parodické shazování. K čemuž přidal bezchybný timing a rutinérskou jistotu, když bylo potřeba zareagovat na různé nečekané události, ať už na scéně nebo v hledišti.“ (Vladimír Mikulka, Nadivadlo.cz)

Délka představení 150 minut s přestávkou.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie: Jan Borna, Miroslav Hanuš. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Hana Fischerová. Hudba: Petr Skoumal. Dramaturgie: Ilona Smejkalová.

    Hrají: Michaela Doležalová, Filip Cíl, Miroslav Hanuš, Čeněk Koliáš, Veronika Lazorčáková, Jan Meduna, Milan Potoček, Pavel Tesař, Tomáš Turek, Lenka Veliká, Martin Veliký, Pavel Lipták, Tomáš Makovský.

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky