Sezuan (Basierend auf Brecht)

Bertold Brecht

Lachende Bestien Praha

...dobro a zlo, pravda a lež, černá bílá, jin a jang. Nebo ne nebo ne nebo ne? Jen panda je jedna a zároveň dvojí, černá a bílá zároveň.

Nový autorský projekt divadelní skupiny Lachende Bestien založený na Brechtově Dobrém člověku ze Sečuanu a jeho teoretických textech. Čtyři herečky na jevišti na půdorysu Brechtovy hry vypovídají o feminismu, lásce, kapitalismu a životě v pravdě dnes.

„Povedená inscenace ukazuje, že Michal Hába má mnoho nápadů, jak své myšlenky formulovat na jevišti, dokáže také ve správný moment představení odlehčit a protkat ho nenuceným humorem a hlavně umí rozebrat text, přidat do něj své poselství, a zase jej dát dohromady tak, že výsledek je kompaktní a pozoruhodné dílo.“ (LUKÁŠ HOLUBEC, i-divadlo.cz, 19. 12. 2017)

„V Sezuanu se (Hába) táže: Kdo je dobrý člověk ze Sezuanu? A odpovídá: Sečuan je metafora. Sečuan je jeviště. Sečuan je provincie. A to v této inscenaci opravdu najdete – spoustu metafor, pohrávání si s divadelností, společenský komentář. Sezuan je zkrátka inspirativní dílo a Hába opět pokročil ve stavbě své jedinečné poetiky.“ (LENKA DOMBROVSKÁ, Divadelní noviny, 27. 6. 2017)

  • Obsazení a tvůrci

    Režie / Directed by: Michal Hába; Scénografie / Stage designer: Adriana Černá. Hudba / Music by: Jindřich Čížek.

    Hrají / Cast: Markéta Dvořáková, Adriana Kubištová Máčiková, Johana Schmidtmajerová, Marie Švestková, Jindřich Čížek.

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky