Slapstick Sonata

Maksim Komaro

Cirk La Putyka Praha / CZ

Spojení vrcholné akrobacie, Mozartových sonát a groteskní komedie éry němého filmu vytváří doslovnou kombinaci umění a populární kultury. Vizuální poezie se potkává s absurdní fyzickou komedií a současným cirkusovým projevem. Vzdušná akrobacie, pády, klauni, tanec, živá hudba a teatrální prvky, to vše se spojuje ve volně plynoucí proud odkazů na žánry od klasické opery po grotesku. Cirk La Putyka se s představením Slapstick Sonata zúčastnil monoha divadelních i (novo)cirkusových festivalů a dalších akcí v České republice i jinde ve světě, například v USA, Finsku, Německu, Polsku nebo Chorvatsku.

Režisér inscenace MAKSIM KOMARO je jednou z nejdůležitějších osobností novocirkusového umění nejen ve Finsku, ale i v Evropě. Je režisérem a uměleckým ředitelem první finské novodobé cirkusové společnosti Circo Aereo, předsedou představenstva společnosti Cirko Center a Finského cirkusového informačního centra (dnes již CircusInfo Finland). Komaro významně ovlivňuje vývoj současné finské a evropské novocirkusové scény. V roce 2004 a 2009 získal pětiletý umělecký grant od finské vlády. Jako interpret pracoval se dvěma z nejznámějších žonglérských souborů v Evropě, Compagnie Jérôme Thomas ve Francii (produkce Milkday, 2003 až 2004) a Gandini Juggling Project v Anglii (produkce Septet2 v roce 1998).

Divácká cena na Festivalu Young for Young 2012

„Na českou scénu tímto počinem přibylo neobyčejně podmanivé a nápadité dílo. Netradiční jevištní tvar, vodopád invence a geniálních nápadů, který zaručuje, že při jeho sledování nebudete vědět, kam se dívat dřív. Bravo!“ (Johana Mücková, ceskatelevize.cz)

Délka představení 75 minut.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie / Directed by: Maksim Komaro. Akrobatická konzultace / Acrobatic cooperation: Janne Rosen. Kostýmy / Costume designer: Kristina Záveská. Světelný design / Light design: Juho Rahijärvi. Zvukový design / Sound design: Tuomas Norvio.

    Hrají / Cast: Jiří Weissmann, Anna Schmidtmajerová, Vojtěch Fülep, Michal Boltnar, Daniel Komarov, Šárka Bočková

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky